Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Lekesiz, yatırımları anlattı…

28 Şubat 2013 Perşembe, 17:42
Lekesiz, yatırımları anlattı…

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, kentte sanayi sitelerinden şehir hastanelerine, öğrenci yurtlarından tarihi eser restorasyonlarına kadar birçok alanda yatırımların devam ettiğini söyledi. Hatay’da kamu kurum ve kuruluşlarının geçtiğimiz yıl gerçekleştirdikleri etkinliklerin anlatıldığı ‘2012 yılı faaliyet raporu değerlendirme toplantısı’ Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in başkanlığında yapıldı.
 
 
Toplantıda bir sunum yapan ıl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Başoğlu, sorumluluk sahalarında geçtiğimiz yıl 64 terör olayının meydana geldiğini söyledi. Ayrıca 3 bin 721 asayiş, bin 697 kaçakçılık ve 570 trafik olmak üzere toplam 6 bin 52 suç işlendiğini belirten Albay Başoğlu, bu suçların aydınlatılma oranının ise yüzde 81 olduğunu söyledi. Hatay genelinde bu yıl yapılması planlanan projeler hakkında toplantıya katılanlara bilgiler veren Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de, önemli bir aksilik olmazsa bu yıl içerisinde Cilvegözü Sınır Kapısı’nın beton asfaltının yapılacağını aktardı. 
 
 
17.2 kilometre uzunluğundaki Antakya-Samandağ yolunun bölünmüş yol standardındaki 16 kilometresinin saşi kaplama seviyesinde trafiğe açıldığını aktaran Vali Lekesiz, “Geriye kalan 1.2 km ise kamulaştırma sorunları yüzünden bu sene açılacak. 51 kilometrelik Antakya-Yayladağı-Suriye hudut yolunun 49 kilometresi bölünmüş yol standardında trafiğe açıldı. Bu sene Sinanlı kavşağından başlayarak çevre yolunun bittiği yerden itibaren Yayladağı Sınır Kapısı’na kadar bölünmüş yol olarak yapılacak. Antakya-Yayladağı yolu Harbiye kavşağı bitirildi. 17 kilometrelik Topboğazı-Antakya yolunun çalışmaları devam ediyor. Antakya-Reyhanlı yolunun St. Pierre kavşağı Narlıca Beldesi arasındaki 5 kilometrelik kısmı da tamamlandı.” dedi. 
 
63 milyon TL’ye ihalesi yapılan havalimanı ve meydanların sahalarının yenilenmesinin bitmek üzere olduğunu ifade eden Lekesiz, “Bin kişilik yurt, 22 milyon TL harcanarak hizmete açıldı. Devlet hastanesinde radyasyon onkolojisi hizmete girdi. 33 bin metrekare kapalı alanı ile ülkemizin en büyük müzesi olacak olan müze inşaatı bitme aşamasına geldi. Aksilik olmazsa 29 Ekim tarihinde resmi açılışı yapılacak. Habib-i Neccar Camii çevresindeki yapılar, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmış, etrafı da belediye tarafından düzenlemiştir.” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz