Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Lekesiz, Kurum ve Kuruluşları Uyardı…

17 Şubat 2012 Cuma, 08:44
Lekesiz, Kurum ve Kuruluşları Uyardı…

Vali M. Celalettin Lekesiz, yağışlardan dolayı ilimizde yaşanabilecek olası bir taşkın olayını önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, vatandaşların can ve mal kaybına uğramaması amacıyla bir Talimat göndererek gerekli tedbirlerin alınması konusunda ilgili kurum ve kuruluşları uyardı.
 
 
 
 
 
Yayınladığı talimatta, 2011 yılında ilimizde metrekareye düşen yağış miktarının toplam 1030,2 kg olduğunu belirten Lekesiz, 1 Ocak-11 şubat  arasında ise metrekareye 526,9 kg olduğunu ifade ederek, “2011 yılı toplam yağış miktarı %51’inin 42 gün içinde yağdı, ayrıca 01 Ocak 2011’den 11 şubat 2011’e kadar olan döneme göre 2012 yılı aynı döneminde 5 kat daha fazla yağış meydana geldi” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
Bu şekilde yağan yağmurun toprağı doyma noktasına ulaştırdığını kaydeden Lekesiz, talimatta, “Amanoslar’da bulunan kar birikiminin de önümüzdeki günlerde hızla eriyebileceği dikkate alındığında, meydana gelebilecek taşkınları önlemek amacıyla dere yataklarının temizlenmesini ve dere yataklarına yakın yerler ile Amik Ovasında bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşların da herhangi bir can ve mal kaybına uğramamaları için uyarılmalarını, konu ile ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini önemle rica ederim” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz