Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Lekesiz Erzin Köylerinde ınceleme Yaptı

10 Temmuz 2012 Salı, 18:54
Lekesiz Erzin Köylerinde ınceleme Yaptı

Hatay Valisi Lekesiz, Erzin ilçesine bağlı Turunçlu ve Yeşiltepe köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 
 
 
 
AA
 
 
 
Lekesiz, gittiği köylerde vatandaşların sorunlarını dinleyerek muhtarlardan bilgi aldı. 
 
 
 
Vatandaşların başta sulama suyu olmak üzere, işsizlik, eğitim, yol, çöp, parke taşı, elektrik hatları ile ilgili sorunları bulunduğu bilgisini alan Lekesiz, bu sorunların kaymakamlık ve diğer ilgililer tarafından takip edildiğini ifade etti. 
 
 
 
Lekesiz, sorunların çözümü için ilgili tüm kurumların aralıksız çalışmalar yürüttüğünü, özellikle işsizlik konusunun sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gündemindeki önemli sorunlarından biri olduğunu belirtti. 
 
 
 
Erzin Yeşiltepe köylüleri ile Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı konusunu da paylaşan Lekesiz, üretilen ürünlerin elde kalmaması için dünya piyasalarının talep ettiği kalitede üretim yapılması gerektiğinin altını çizdi.
 
 
 
Lekesiz, plan çerçevesinde, bölgeye önerilen narenciye çeşitlerine yönelmeleri durumunda üreticinin pazar sorunu kalmayacağını, bu plana uyanların kazanacağını, uymayanların ise kaybetme riskinin yüksek olduğunu ifade etti. 
 
 
 
Ziyarete, ıl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, Erzin Kaymakamı ıskender Yönden, ıl özel ıdare Genel Sekreteri Muhittin şahin ve ilgili müdürler katıldı. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz