Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Lekesiz’ den; Jandarma’ ya tebrik…

14 Haziran 2010 Pazartesi, 19:44
Lekesiz’ den; Jandarma’ ya tebrik…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Jandarma Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz, yayınladığı mesajda; “Jandarma Teşkilatımız, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda büyük bir vatan sevgisiyle görev yapmaktadır. Jandarmamızın bu yüksek ruh ve şuurla görevlerini yerine getirirken gösterdiği büyük fedakârlık her türlü takdirin üstündedir.

Jandarma gücünü milletinden, cesaret ve maharetini Milli hasletlerimizden alan, üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fizik ve moral gücüyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin aynası olan kurumdur. Jandarma, günümüzün çağdaş imkân ve tekniklerini izleyen, bünyesine alan, kendisine verilen görevi yasalar çerçevesinde, örnek davranış ve ilişkiler içinde ınsan Hakları ve hukuka uygun olarak yerine getirilmesi gerekliliğinin bilinci ve sorumluluğundadır.” ifadelerine yer verdi.

Vali Lekesiz; son olarak mesajında; “Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünde, hizmet sırasında canını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimiz ile görev malulü ve emekli olmuş personelimize sağlık ve esenlikler diliyorum. ılimiz gelenindeki Jandarma Teşkilatımızın tüm değerli mensuplarına, bundan sonraki hayatlarında aile fertleri ile beraber sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz