Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Latif Doğan Taburcu Oldu…

14 Nisan 2010 Çarşamba, 11:27
Latif Doğan Taburcu Oldu…

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 165. yıldönümü münasebetiyle ücretsiz konser vermek üzere Antakya’ya gelen Sanatçı Latif Doğan konser sonrasında göğüs ağrısı şikâyetiyle 03: 00 sıralarında götürüldüğü özle Hatay Defne Hastanesi’nde anjio olmuştu.
 
Gece yarısı saat 01: 00 sıralarında Antakya Devlet Hastanesi’ne göğüs ağrısı şikâyetiyle giden Latif Doğan Acil Servisteki tetkiklerinin ardından özel Hatay Defne Hastanesine götürülmüş, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Faruk Aksoy, tarafından muayene edilen Doğan’ın kalbe giden tek damarında yüzde 98 tıkanıklık tespit edilince acil olarak ameliyata alınmıştı.Tek damarına stent takılan sanatçı hastanede iki gün yattıktan sonra bu sabah taburcu oldu. Sanatçı Latif Doğan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Doktoru Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Faruk Aksoy, hayati tehlikesinin bulunmadığını ve bu nedenle taburcu edildiğini söyledi. Dr. Mehmet Faruk Aksoy, sanatçı Latif Doğan’ın bundan sonra sağlığına daha iyi dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
 
LATıF DOğAN’I ıLK ARAYAN SANATçI ıBRAHıM TATLISES OLDU
Daha önce böyle bir şikâyeti bulunmadığını belirten sanatçı Latif Doğan, “Konserde polislerle birlikte halay çekip oynadık, hiçbir ağrı yoktu. Ondan sonra 3 saat arkadaşlarla oturduk daha sonra evi aradım, yatacağımı söyledim o sırada baş ve göğüs ağrısı başladı. Tabi biz sanatçılar çok zaman geç saatlere kadar çalıştığımız için işkembe, paça filan yeriz, bu nedenle önceleri Reflü sandım, meğer değilmiş.” dedi.
 
ınsanların sağlıklarını düşünmeleri ve hiç olmazsa 6 ayda veya yılda bir kez genel kontrolden geçmeleri gerektiğini belirten sanatçı Latif Doğan, “Ben 6 ay önce böyle bir kontrolden geçmiş olsaydım belki damarım bu kadar tıkanmazdı ve böyle bir sorunla karşılaşmazdım. Sağlık olsun, medeniyetler kenti olan ve 3 semavi dinin birarada yaşadığı Antakya’da yiyecek ekmeğimiz varmış.” açıklamasında bulundu.
 
Doğan, kendisini bütün saraçtı meslektaşlarının aradığını ancak ilk arayanın ıbrahim Tatlıses olduğunu belirterek, “ıbrahim ağabeyim bana tavsiyede bulunarak ‘daha önce biz de çok yiyorduk ama bıraktık. Bu nedenle kendimize bakmamız gerekir’ tavsiyesinde bulundu. Kendisine ve tüm sanatçı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ayrıca hastanede yakın ilgilerini esirgemeyen tüm hastane personeline de teşekkür ediyorum.” dedi.
Sanatçı Latif Doğan birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına bir espri yaparak, “Daha önce sahnede 4 saat kalıyordum bundan sonra 6 saat kalacağım, kendinizi ona göre ayarlayın.” dedi. Hastaneden taburcu olan Doğan önce Gaziantep’e, oradan da ıstanbul’a gideceğini belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz