Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Kütüphane ıçin Bir Araya Geldiler…

28 Kasım 2011 Pazartesi, 18:33
Kütüphane ıçin Bir Araya Geldiler…

Türkiye Yazarlar sendikası Hatay temsilciliği ile Aalen Antakya Kültür derneği yöneticileri tarafından depremde zarar gören Van iline kütüphane yaptırmak için etkinlikler düzenlenmeye devam ediliyor.

 

 

Mehmet Karasu Başkanlığındaki Türkiye Yazarlar sendikası Hatay temsilciliği ile Aalen Antakya Kültür derneği yöneticileri Aşiyan kır bahçesinde kahvaltı etkinliği düzenlendi. 

 

Van’da yapılacak kütüphane için düzenlenen dayanışma kahvaltısına CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ediboğlu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkanvekili Serdar Güven, Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınöz, Gümüşgöze Belediye Başkanı ıbrahim Güzel, Turunçlu Belediye Başkanı A.Zeki özer, Kültür ve Turizm il Müdür yardımcısı Ali Türetken, Hatay eski Milletvekili Züheyir Amber, AçKD Başkanı Selda Asker, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Yazarlar sendikası Hatay temsilciliği ile Aalen Antakya Kültür derneği yöneticileri ve davetliler katıldı.KARASU: Kültür Sanat aktiviteleri ile Vanlıların yanında olacağız Türkiye Yazarlar sendikası Hatay temsilciliği ve Aalen Antakya Kültür derneği Başkanı Mehmet Karasu, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Van ilinde yaşanan deprem sonrası oradakilerin acısını paylaşmak ve yanlarında olmak için orada bir kütüphane kurmak için girişimler başlattık.
 
 
Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçtik ve güzel bir kütüphane oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu amaçla Türkiye Yazarlar sendikası Hatay temsilciliği ile Aalen Antakya Kültür derneği olarak harekete geçerek çeşitli etkinlikler düzenlemeye başladık.

 

Bu günde kütüphane için dayanışma kahvaltısı etkinliği düzenliyoruz. Bu cumartesi günü de Saklı evde bir sergi açacağız. Bizleri yalnız bırakmayıp destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yoğun ilgi gören kahvaltı etkinliğine katılanlar etkinlikte dayanışma örneği sergiledi ve bol bol sohbet etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz