Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kutsal ülke rezaleti…

10 Eylül 2009 Perşembe, 23:06
Kutsal ülke rezaleti…

ülkemizdeki yüksek kalitedeki yönetim anlayışından (!!!!!) hoşnut olamayan halkımız yabancı ülkelere gitmek zorunda kalıyor.Ancak Midyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olmaktadırlar.Yetkililerde bu tür olaylara sadece ateş bacayı sarınca el atmaktadırlar.
 
ılimizden Suudi Arabistan’a giden işçiler birbirinden ilginç dramlar yaşamaya devam ediyor. Son olarak yaşanan dramda, 15 yıldır Suudi Arabistan’da işçi olarak çalışan Samandağlı Murat Kunt adlı vatandaş, orada geçirdiği trafik kazası sonucu, kazada ölü ve yaralı olmamasına rağmen tutuklanarak cezaevine konuldu.
 
Kaza sonrası aracı zarar gören şahsın kendisinden 20 bin riyal talebinde bulunması ve bu paranın ödenememesi sonucu tutuklanan talihsiz işçi Murat Kunt, 4 aydır cezaevinde. Talihsiz işçinin Samandağ’daki eşi Sabahat Kunt, eşinin bu parayı ödeyemediği için tutuklandığını, 4 aydır ceza evinde olduğunu söyledi, yetkililerden ve hayırseverlerden destek beklediğini, tek isteğinin eşinin cezaevinden çıkıp eve geri dönmesi olduğunu ifade etti.
 
3 çocuğuyla birlikte, beş parasız ortada kaldığını söyleyen acılı eş Sabahat Kunt, “Kirada oturuyorum şuanda kira paramı bile ödeyemiyorum. Eşim yurtdışında lokanta işletiyordu. şuan oda elinden alındı. çocuklarımı bırakacağım bir yer olmadığı için bende çalışamıyorum. çocuklarımın büyüğü 8 yaşında, diğeri 6 yaşında bir diğeri ise 2 yaşında, bu yaştaki çocuklarımı nereye bırakayım. Eve yeni taşınmıştım. Taşınmamla beraber eşim ceza evine girdi. Evimizin kirasını bile daha ödeyemedim. ılçemiz Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuruda bulundum yiyecek içecek yardımının yapılacağı belirtildi.
 
Fakat benim isteğim eşimin ceza evinden kurtulmasıdır. Bize uzatılacak her yardım eline açığız. Bize ulaşmak isteyen, 0531 736 23 07 nolu telefondan ya da Cumhuriyet Mahallesi, Yazıcı apartmanı Bereket kasabı yanındaki ev adresimden ulaşabilirler”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz