Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Kutlanan ılk ve Tek Çocuk Bayramı…

24 Nisan 2009 Cuma, 10:52
Kutlanan ılk ve Tek Çocuk Bayramı…

CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, bugün yöneteni ve yönetileni ile herkese düşen görevin, 23 Nisan’ın felsefesine sahip çıkmak olduğunu bildirdi.
 
çay, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajda, Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Türk devriminin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen TBMM’nin, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimin temel kurumu olduğuna dikkati çekti.
 
çağdaşlaşma sürecinde, Atatürk’ün öncülüğünde atılan tüm adımların, Türk ulusunun ortak istencini yansıttığını vurgulayan çay, şöyle devam etti: “23 Nisan; özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, ulusal hakimiyetimizin sembolü olduğu gibi aynı zamanda dünyadaki birçok ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.
 
TBMM’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi yüce önder Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Bugün yöneteni ve yönetileni ile herkese düşen görev, 23 Nisan’ın felsefesine sahip çıkmaktır. Hem bugün hem de yarın, TBMM, Atatürk’ün yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bize düşen görev de Türkiye’nin Cumhuriyet’e inanan kuşakların ve kurumların çabalarıyla aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlamaktır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz