Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Kuseyri Borsaya tek aday…

02 Mayıs 2013 Perşembe, 22:58
Kuseyri Borsaya tek aday…

Antakya Ticaret Borsası (ATB) olağan Genel Kurulu 7 Mayıs 2013 Salı günü gerçekleştirileceği bildirildi. Başkan Mehmet Ali Kuseyri, Salı günü ATB salonunda yapılacak olan seçimlere tüm üyeleri davet ederek, “Borsa ve oda seçimleri demokrasinin en güzel yansımasıdır. 
 
Borsa ve Odaların özel sektörü temsil gücü tartışılamaz. Sorunlarımızı konuşacağımız ve paylaşacağımız en önemli yer seçimlerdir. Bunu da birlik ve beraberlik içerisinde yaparak, tek vücut olmalıyız” dedi.
 
 
ATB Başkanlığının tek adayı olan Kuseyri açıklamasına şöyle devam etti:
“Antakya Ticaret Borsası, kentimizdeki yerli-yabancı, küçük-büyük, tüm girişimcileri, çiftçimizi, tüccarımızı, sanayicimizi, esnafımızı, temsil etme yetkisine sahip sivil toplum örgütlerinden biridir. Gururla ifade etmek istiyorum. Sizlerin ve halkımızın meydan getirdiği Antakya Ticaret Borsası halkımızın birlikten doğan gücü olmuştur.
 
 
Bu gün burada sekiz yıllık süreyi de hızlı bir şekilde geçirerek yeni bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz dönemlerde her kesime eşit mesafede durarak, tamamen önceliğimizi Antakya’da ki iş hayatının, tarımın, sanayinin niteliğini yukarı taşıyarak, ihracatı ve istihdamımızı daha fazla artırmakla meşgul olduk ve bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum.
 
Biz ve çiftçimiz, esnafımız, sanayicimizle her zaman bir olduk, büyüdük, büyümeye de devam ediyoruz. Birlik ve bütünlüğü gerçekleştirdik. Değişim ve dönüşümün öncüleri olduk. Sesimiz her zaman daha gür çıktı. Biz, bir oldukça önümüzdeki engelleri aştık, yeni yollara çıktık. 
 
 
Bu çatı altında hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Her fikri, her sesi farklı bir heyecanla dinledik. Sorunlara teslim olmadık. Olumsuza odaklanmadık, yakınmadık. Yeri geldi fikir verdik, düşünce verdik, ilham verdik. Gündeme taşıdığımız konuları her zaman dikkatle seçerek ve çözüme giden sorunlarımız ile direk ilgilenildiğini görmekten büyük bir memnuniyet duyduk.  Sizlerin sayesinde Antakya’nın sesi, yüreği olduk. Antakya’nın nabzı işte burada atmaya başladı.
 
 
Antakya’nın duygularının, taleplerinin, hayallerinin tercümanı olan, aktif, dinamik bir Antakya Ticaret Borsası oluşmuştur. üyelerimizin destekleri ile çok güzel işlere imza atarak 365 borsa ve oda içerisinde Antakya Ticaret Borsası’ nın üst düzeyde anılmakta olduğunu görmekten gurur duyduk.
 
 
Borsamız, üyelerine olan sorumluluğunun bilinci içerisindedir. Seçimler öncesi görülen tatlı rekabet sonunda asla parçalanmışlık ve bölünmüşlük oluşmamıştır. Meclis Başkanıyla, Yönetim Kurulu Başkanıyla, Yönetim Kurulu ve Meclisiyle bu yeni oluşum bayrağı devralır ve tek yürek olarak devam ediyoruz. Hep birlikte, herhangi bir görevde olalım ve ya olmayalım, sade bir vatandaş, bir işadamı olarak da daha güzel bir Antakya için çalışmalıyız, çalışacağız.”
 
Yapılacak seçimlerde başarılı çalışmalarıyla ve hizmetleriyle göz dolduran Mehmet Ali Kuseyri’nin tek aday olarak seçimlere girmesi ve tekrar Borsa Başkanlığına seçilmesi bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz