Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Kurs Sona Erdi…

04 Kasım 2011 Cuma, 08:28
Kurs Sona Erdi…

Kurs programında başarılı olanlara törenle sertifikaları verildi
 
 
 
 
çelik ıhracatçıları Birliği tarafından ”Genç ıstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında, ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (ıTSO) ortaklığında ve Ekonomi Bakanlığı desteğiyle düzenlenen ”Sektörel Dış Ticaret Takımları Projesi Kursu” sona erdi.
 
 
 
çelik ıhracatçıları Birliği Başkanı Namık Ekinci, ıTSO Meclis Salonunda projeye katılarak başarılı olan kursiyerleri kutladı.
 
 
 
 
Proje ile geleceğin demir-çelik ihracatçılarının yetiştiğini belirten Ekinci, şunları söyledi: ”Bir yıl süren proje kapsamında Hatay’da 50 işsiz üniversite mezunu genç çeşitli eğitimlerden geçirildi. Projeyi 20 gencimiz başarı ile tamamladı. Bu gençlerimiz verilen eğitimler sayesinde tam donanımlı hale geldi. Hatay bölgesinin ihtiyaç duyduğu dış ticaret uzmanları bu sayede yetişmiş oldu.”
 
 
 
 
Türkiye ıhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Mustafa çıkrıkçıoğlu da demir çelik sektörünün hızla geliştiğini söyledi.
 
 
 
 
Gerçekleştirilen bu projeler kapsamında ihtiyaç duyulan kalifiye eleman eksikliğinin giderildiğini belirten çıkrıkçıoğlu, ”Geleceğe çelik adımlarla gitmeliyiz. ülkenin kalkınmasında ihracatçıların büyük emeği var”dedi.
 
 
 
 
ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su da projenin demir çelik sektöründe yapılmasının çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
 
 
 
 
”ıskenderun hızla gelişiyor. Hatay baş döndürücü bir şekilde gelişim içerisine girdi. Dünyada ticaret hızla gelişirken, ülkemiz de bu değişim ve gelişimde yerini almaktadır. Bölge demir çelik sektöründe hızlı bir şekilde gelişiyor. ıleride bu bölgede kurulacak dev tesislere ve bölgedeki sanayi kuruluşlarına kalifiye eleman yetiştirmek için böyle bir projenin düşünülmüş olması büyük bir anlam taşıyor.”
 
 
 
 
Yapılan konuşmaların ardından projeyi başarı ile tamamlayan 20 kursiyere sertifikaları verildi. Törene Hatay Vali Yardımcısı Mustafa Akdoğan, ıTSO Başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, bölge sanayicileri ve çok sayıda işadamı katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz