Kumbaralar Soma’ya!

28 Haziran 2014 Cumartesi, 11:12

Hatay Milli Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği U11 Futbol Takımı’nın minik oyuncuları, Soma’da yaşanan maden kazasında mağdur olan çocuklara destek amacıyla başlattıkları “Kumbaralar Soma”ya kampanyası çerçevesinde harçlıklarından biriktirdikleri paraları Soma’ya gönderiyor.

“Kumbaralar Soma’ya” kampanyası, 28 Haziran Cumartesi günü oynanacak son maça kadar devam edecek ve ardından toplanan paralar Soma’ya yardımla ilgili bankaya yatırılacak.

Hatay Milli Eğitim Spor Başkanı Fahri Serdar Özal eşliğinde 27 Haziran 2014 Cuma günü Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret eden minik futbolcular, harçlıklarını Soma’da babasını kaybeden çocuklarla paylaşmaktan mutluluk duyduklarını söylediler.

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, çocuklarımızı bu örnek ve anlamlı davranışlarından dolayı kutlayarak, “Ayrıca sporla uğraştığınız için de teşekkür ederim. Belli ki takım olarak birbirinizle bir disiplin ve dayanışma içerisinde hareket etmişsiniz. Hem maçlarda başarı sağlamış hem de böylesine anlamlı bir kampanyaya imza atmışsınız, bundan dolayı da teşekkür ederim.” dedi.

Vali Lekesiz, “Bundan bir süre önce Soma’da elim bir kaza yaşadık Bu, bütün milletimizi derinden üzdü. Acılar paylaşılırsa azalır. Sizler de burada çok çarpıcı bir mesaj veriyorsunuz. Soma’da kaybedilen babaların acısına üzüldüğünüzü, geride bıraktıklarının acılarına ortak olduğunuzu dillendiriyorsunuz. Cep harçlıklarınızdan yaptığınız tasarruflarla onlara elinizi uzatıyorsunuz. Anadolu coğrafyası esasen bir gönül coğrafyasıdır. Dayanışmanın ve kaynaşmanın olduğu bir coğrafyadır. Tasada, kıvançta, kederde bir ve beraber olmak milleti millet yapan değerlerin en başında gelir. Sizleri bu asil duygularla yetiştiren değerli anne ve babalarınıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Hatay Milli Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Fahri Serdar Özal da, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, çocuklarımızın bu tavırlarını takdirle karşıladıklarını kaydetti.

Vali Lekesiz, ziyaretin anısına çocuklara Valiliğimiz tarafından hazırlanan kültürel eserler hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz