Kültür Liseleri’nden başarıda ailenin rolü konferansı…

11 Ekim 2016 Salı, 10:49

Antakya Kültür Temel Liseleri, hafta sonunda, velilerin öğrencilerin başarısındaki rolünü ele alan bir konferans gerçekleştirdi.  Etkinlik, BŞB Meclis Salonu’nda yapıldı. ‘Sınav Sürecinde Başarı Sağlanmaya Yönelik Faaliyetlerde Ailenin Rolü’ konulu konferans, Psikolojik Danışman Süheyla ORÇİN’nin sunumuyla başladı. Ardından sırasıyla Okul Müdürü Ahmet Hamdi AYDA, Müdür Yardımcısı İbrahim BAYIRLIOĞLU, Kurucu Sibel GÜZELMANSUR, Kurucu Ali GİRİŞKEN, Rehberlik Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı Canberk ALHAS ve Psikolojik Danışman Süheyla ORÇİN konuşmalarda bulundu. Okul Müdürü Ahmet Hamdi AYDA, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Lise eğitimi ve öğretiminde, daima en iyisini, en güzelini ve çocuklarımıza en yararlısını yapmak, amacımız ve görevimizdir. Bizler, kendimize bir vizyon belirledik. Nedir bu vizyonumuz? Bölgenin en güzel ve en başarılı okullar arasında yerimizi almaktır. Vizyonu olmayan bir kurumdan başarı beklenemez.

Bu vizyonu gerçekleştirmek için hep beraber el ele vererek çalışmalıyız. İdareci, öğretmen, öğrenci ve velinin bütünleştiği, herkesin sorumluluklarını yerine getirdiği bir büyük aile olarak çalışmak istiyoruz. Bu amaçlara ulaşmak için sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bizlerin hedefleri tabii ki sizlerin de hedefleridir Bizler artık bir aileyiz ve bunun bilincinde olarak, başaramayacağımız hiçbir zorluk yoktur.”

Uzman Psikolojik Danışman Süheyla ORÇİN ise şöyle konuştu:

“Sınava hazırlık süreci, teknik olduğu kadar psikolojik bir süreç olup, velilerimizin ve öğrencilerimizin gereken psikolojik desteği almalarını amaçlıyoruz. Seminerimizde, özellikle de sınav süresindeki psikolojik kaygılar, veli tutum ve davranışları, anne-baba-öğrenci etkileşimi ve yapılması gerekenler üzerine bilgi vermeye çalıştık.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz