Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Küçük Esnaf Eziliyor…

05 Ekim 2009 Pazartesi, 09:59
Küçük Esnaf Eziliyor…

ıskenderun Belediye Meclisi Cemil Uğutmen başkanlığında toplanarak, gündemde bulunan iki maddeyi görüştü. Toplantıda MHP meclis üyesi Garip şandır küçük esnafın durumunu içler acısı olduğunu ve büyük marketlerin esnafı ezdiğini öne sürdü.
 
ıskenderun Belediye Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere toplandığı oturumunda söz alan CHP Meclis üyesi Avukat Bülent Akbay, belediyenin icraatlarına yönelik eleştirilere yanıt verdi. MHP Belediye Meclis üyesi Garip şandır da, belediyenin esnafa uygulamış olduğu reklam vergisinin Türkiye’ de uygulanan en yüksek oranlardan biri olduğunu ileri sürdü.
 
Büyük alışveriş merkezlerinin ve marketlerin esnafa büyük darbe vurduğunu kaydeden şandır, belediye yönetiminden her köşe başına marketler zincirinin bir şube açmasına izin vermemelerini talep etti. AK Parti Belediye Meclis üyesi ıbrahim Yaran ise, meclis gündeminde bulunan Karaağaç Asri Mezarlığı’ nda bulunan şehitliği 25 yıl süre ile Milli Savunma Bakanlığı’ na tahsis edilmesi ile ilgili talebin üzerinde belediye meclis üyelerinin çok iyi düşünüp karar vermeleri gerektiği konusu üzerinde durdu.
 
Konuşmaların ardından gündemde bulunan “Karaağaç Asri Mezarlığı’ nda bulunan şehitliğin 25 yıl süre ile Milli Savunma Bakanlığı’ na tahsis edilmesi ile ilgili, ımar ve şehircilik Müdürlüğü’ nün teklifi ile otopark yönetmeliğine uygun olarak otopark bedeline esas olmak üzere 6 adet bölgenin tespiti ile ilgili ımar ve şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki imar komisyonu raporu, oylandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz