Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

KOSGEB’den Basına %60’lık Destek….

06 Şubat 2012 Pazartesi, 09:21
KOSGEB’den Basına %60’lık Destek….

Basın ılan Kurumu Hatay şube Müdürlüğü ile Küçük ve Orta ölçekli ışletmeleri Geliştirme ve Destekleme ıdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle, yerel basının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Basın ılan Kurumu Hatay şube Müdürü Murat Uçar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay basınına zenginlik katmak ve kalite getirmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Hatay basınında özellikle tasarım anlamında yenilik yapılması gerektiğinin altını çizen Uçar, KOSGEB temsilcileriyle yaptıkları görüşmelerde teknik teçhizat konusunda destek verebilecekleri sözünü aldıklarını ifade etti.
 
Uçar, basın alanında faaliyet gösteren firmaların KOSGEB’in verdiği desteklerden yararlanmasının önemine işaret ederek, KOSGEB’in sağladığı yüzde 60’lık destek ve hibe programlarının kaçırılmaması gereken fırsatlar olduğunu dile getirdi.
 
KOSGEB ıl Temsilcisi Seraceddin özcan ise sanayi sektörünün yanı sıra 2009 yılından bu yana hizmet ve ticaret sektörlerine de destek ve hibe kredileri verdiklerini vurgulayarak, şartları yerine getiren işletmelere Hatay’da yüzde 60 oranında hibe desteğinde bulunduklarını kaydetti.
 
 
Gazete sahiplerine yeni ve modern yazılımların yüklenmesi ve bu yazılımı kaldırabilecek teknik teçhizat konusunda da destek verebileceklerini anlatan özcan, bu konuda işletmelerin masraflarının yüzde 60’ını hibe desteği olarak üstlendiklerini, bunun yanında 4 yıllık fakülte mezunu eleman alımlarında da 3 yıl boyunca maaşlarının yüzde 60’ını karşıladıklarını söyledi. Uçar ve özcan, konuşmalarının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz