Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

KOSGEB 2,5 milyar TL dağıtıyor…

23 Ekim 2009 Cuma, 10:31
KOSGEB 2,5 milyar TL  dağıtıyor…

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, KOSGEB’in 100 bin küçük işletmeye toplam 2,5 milyar TL tutarında destek sağlayacağını söyledi. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan sigortacı, muhasebeci ve düğün salonu işletmeciliği dışındaki tüm esnaf ve sanatkârın bu krediye başvurabileceğini ifade eden Teksöz, esnaf ve sanatkârları bu kredi desteğinden faydalanmaya çağırdı.
Makamında yaptığı basın açıklamasında KOSGEB kredisi hakkında detaylı bilgi veren Teksöz şunları söyledi: “Kredinin işletme başına üst limiti 25 bin TL’dir. Ancak pozitif ayrımcılık çerçevesinde kadın girişimcilerin üst limiti 30 bin TL’dir.
ılk üç ayı geri ödemesiz olan kredi 15 ay vadeli olup, faizinin % 75’ini KOSGEB % 25’ini ise krediyi kullanan işletme ödeyecektir. KOSGEB Veri Tabanına üye olmayan esnafın alamayacağı bu krediden faydalanmak isteyenlerin bir an önce KOSGEB Veri Tabanına kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Teminat sıkıntısı yaşayacak esnaf ve sanatkarımız Kredi Garanti Fonu’ndan yararlanabileceklerdir. Vergi ve SSK borcu olan esnaf ise borçları kredi desteğinden mahsup edilmek üzere kredi kullanabileceklerdir.
 KOSGEB Hatay ıl Temsilcisi Tuba Gölge ise kredinin ayrıntıları hakkında bilgi verdi ve ülke genelinde 100 bin işletme ile sınırlandırılan kredi desteğinden faydalanmak isteyen esnafın bir an önce Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Hizmet Binası’nda bulunan KOSGEB irtibat bürosuna başvuruda bulunması gerektiğini söyledi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz