Korkmaz Davası Kayseri’de Görülecek…

14 Ocak 2014 Salı, 09:52
Korkmaz Davası Kayseri’de Görülecek…

Eskişehir’de Taksim Gezi Parkı olaylarına destek verirken hayatını kaybeden Ali ısmail Korkmaz’ın ailesi Davaya müdahil olmak için Antakya Adliye sarayında ifade verdi.

Ali ısmail Korkmaz’ın ailesinin ifadeleri Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda alındı. Devletten şikâyetçi olduklarını dile getiren aile Ali ısmail Korkmaz’ı katledenlerin ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini savundu.
Ali ısmail Korkmaz’ın Abisi Gürkan Kokmaz, “Eskişehir’de görülmesi gereken dava Kayseri’ye taşınınca dava 4’e bölünmüş oldu. Ana dava Kayseri’de bir kısım tanık Eskişehir ve Ankara’da müştekiler ise Antakya’da” dedi.

Hatay Barosu’na bağlı bazı avukatlar davaya müdahil olabilmek için 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ifade verip isteklerini iletti. Duruşmanın ardından ortak bir açıklama yapan Hatay Barosu Avukatları, “Hatay Barosu Avukatları olarak bizler, bugün Ali ısmail Korkmaz davasında talimatla Hatay 2. Ağır ceza Mahkemesinde ifadesi alınan Korkmaz ailesinin yanındaydık. şikâyetlerimizi iletip davayı sonuna kadar takip edeceğimizi ve davaya katılacağımızı bir kez daha beyan ettik.

AKP ıktidarının Ali ısmail Korkmaz davasında hukuka etki edecek şekilde davrandığını ve davayı örtbas etmeye çalıştığını savunan Hatay Barosu Avukatları, “Tüm sanıklar, öldürme fiilinden ayrı ayrı birinci dereceden sorumludur. Yardım etme kapsamında değerlendirilerek sanıkların suçlarının hafifletilmesi kabul edilemez. Bundan sonra da yine ana davanın görüldüğü Kayseri’de olacağız. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız” ifadelerini kullandılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz