Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Korkmaz Davası 12 Mayıs’ta…

05 Şubat 2014 Çarşamba, 09:58
Korkmaz Davası 12 Mayıs’ta…

Kayseri’de görülen Ali ısmail Korkmaz davasını takip eden ve açıklamada buluna CHP Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, “Katillerden ve onları koruyan siyasi iktidardan mutlaka hesap sorulacaktır!” dedi.

Milletvekili Eryılmaz, “Eskişehir’de geçtiğimiz 2 Haziran’da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Eskişehir Anadolu üniversitesi Eğitim Fakültesi ıngilizce öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ali ısmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili olarak 5′i tutuklu 8 sanığın güvenlik gerekçesiyle yargılanmasına önceki gün Kayseri’de başlandı” açıklamasında bulundu.

Davayı izlemek üzere CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Ali Ediboğlu, ılhan Cihaner, şevki Kulkuloğlu, Süheyl Batum, Nurettin Demir, Melda Onur, Mahmut Tanal, Musa çam, HDP Milletvekili Levent Tüzel, MHP Milletvekili Mümin ınan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan da Kayseri eski adliye binasında bulundular.

CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz:
“Ali ısmail’i Kalleşçe ve hunharca katleden canilerin duruşmasını izlemek üzere bölgemizden Kayseri’ye Milletvekili arkadaşım M. Ali Ediboğlu, Defne Belediye Başkan Adayımız ıbrahim Yaman ve şehit Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan ile birlikte geldik. Sabah erken saatte ülkenin değişik şehirlerinden gelen yürekli, vijdanlı, devrimci dostlarımızla birlikte Kayseri’nin girişinde toplanarak Adliye sarayına yürüdük. Duruşma salonu tıklım tıklım doldu. Demokrasinin ayaklar altına alındığı ve en demokratik haklarını kullanan gençlerimizin katledildiği tarihi bir davaya destek veren 5000”i aşkın duyarlı vatandaşımıza teşekkür ediyoruz. Katledilen gençlerimizin hesabını er ya da geç mutlaka soracağız.

Bu davalar yüz yıl da sürse takip edeceğiz. Yaşanan bu acı olaylardan “Gençlerimizin katledilmesinden talimatı ben verdim” diyen Başbakan ve şürekâsı sorumludur. Katillerden ve onları koruyan siyasi iktidardan mutlaka hesap sorulacaktır. Katilleri koruyan ve kollayan siyasal iktidar, halkımıza hesap vermekten kurtulamayacaktır.”dedi.

Görülen davada: Sanıkların tüm telefon numaraları ve olay günü tüm görüşmelerinin TıB’den istenmesine,Ali ısmail Korkmaz’ın telefon kayıtlarının istenmesine,sanıklar arasında menfaat çatışması olduğuna, bu nedenle her müdafiin sadece bir sanığı savunmasına,Sanıkların avukatlarının belirlenmesi için ek süre verilmesine,Tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilen davada, Yalçın Akbulut’un tutuklanması talebi reddedildi.
Mahkeme 12 Mayıs 2014 tarihine ertelendi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz