Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Körfez’de Dev Yatırımlar Olacak..

12 Şubat 2012 Pazar, 15:14
Körfez’de Dev Yatırımlar Olacak..

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ıskenderun Körfezi’nde dev yatırımların olacağını belirtti.
 
Türkoğlu, Dörtyol ilçesine bağlı Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ı makamında ziyaret etti. ıskenderun Körfezi’nin her anlamda büyük bir değişim ve gelişim içerisine girdiğini belirten Türkoğlu, ”Payas beldemiz sanayinin kalbinin attığı önemli bir bölge. Belediye Başkanı Altan, hakikaten çok sevdiğimiz, saydığımız bir başkanımız. Payas’ta üç dönemdir halkın teveccühü ile oy çokluğuyla seçim kazandı” dedi.
 
Türkoğlu, Altan’ı4n beldeye yaptığı hizmetlerin devamının gelmesini temenni ederek, beldeye yapılacak hizmetlerde her zaman Belediye Başkanı Altan’ın yanında olduklarını söyledi.
 
 
Payas ve çevresinde önemli gelişmelerin olduğuna dikkati çeken Türkoğlu, şöyle konuştu: ”Geçenlerde ıskenderun Limanı özelleşti. Burası büyük bir konteyner limanı oluyor. Bununla birlikte lojistik merkezlerde oluşacak. ış dünyasının bölgemizde çalışma sahası oldukça daraldı. şu anda yer olsa hemen tahsis edilir. Ancak bölgede OSB alanı olacak bölgeler daraldı. Bizler de 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapmak durumundayız.
 
 
 Buna paralel olarak Hassa-Dörtyol arası çılgın proje denilen bir çalışma ile tünel yapılması planlanıyor. Tabii bunun da bir maliyeti var. Bu proje bölgenin turizm açısından gelişmesi için de önemli.”
 
Türkoğlu, projenin gerçekleşmesi durumunda Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kilis kentlerinin ıskenderun Körfezi’ne bağlanacağını bildirerek, ”Böylelikle bölgede yeni istihdam alanları oluşturulacak. ıskenderun Körfezi’nde dev yatırımlar olacak” diye konuştu.
 
 
Altan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katkılarından dolayı milletvekili Türkoğlu’na teşekkür etti. Ziyarette AK Parti Dörtyol ılçe Başkanı Abdullah Arıcan, Altınçağ Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Düz, AK Parti Payas Belde Başkanı Hasan Altınsoy ile ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz