Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Konser mest etti…

23 Şubat 2013 Cumartesi, 14:48
Konser mest etti…

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal ışler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Belediye Türk Halk Müziği Korosu dün akşam izleyenlerine muhteşem bir konser sundu. Belediye Türk Halk Müziği Korosu şef Yusuf Beyhan yönetiminde Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği konserde izleyenlere halk müziğinin birbirinden seçkin türkülerini seslendirdiler.
 
Sanatseverlerle buluşan Antakya Belediyesi Türk Halk Müziği Koro konseri halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Halk Müziği severlerin salonu hınca hınç doldurması kent insanının sanata olan düşkünlüğünün ayrı bir göstergesi olarak dikkat çekti. 
 
 
Konsere Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, ıl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş, ıl Kültür ve Müdür Yardımcısı Ali Türetken, Başkan Yardımcısı Mehmet çaparali ve eşi Nesrin çaparali, Belediye Başkan Yardımcısı Halil ıbrahim Yelkaya, Antakya Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Akgül, Kamu-Sen Hatay ıl Temsilcisi Recep Tuncay ve çok sayıda Halk Müziği sever katılım gösterdi.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konserin sonunda koroyu temsilen şef Yusuf Beyhan’a ve koro sanatçılarına çiçek verdi. Konserde ayrıca görme engelli sanatçı Kardelen’in ve diğer koro sanatçılarının seslendirdiği solo türküler izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Belediye Başkanı Savaş görme engelli sanatçı Kardelen’e çiçek takdim etti.
 
Konseri onurlandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirten Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş gecede yaptığı konuşmada, “Gerçekleştirdiğimiz bu tür etkinliklerle kent insanımızın kültürel ve sanatsal ihtiyacını karşılamak bizlere büyük bir mutluluk veriyor. Halk Müziği koromuz her zaman olduğu gibi bizlere muhteşem bir konser sundu. Başta koro şefimiz olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz