Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

kMM’de Kent Sorunları Tartışılacak…

02 Şubat 2012 Perşembe, 09:48
kMM’de Kent Sorunları Tartışılacak…

önyargıların giremeyip kapıda bırakıldığı, Milletvekilleri ile Sivil Toplum buluşmalarının sağlandığı Hatay küçük Millet Meclisi, şubat 2012 toplantısının Cumartesi günü 11.00-14.00 saatleri arasında ATSO toplantı salonu’nda gerçekleştirileceği bildirildi.Moderatörlüğünü Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl’ün yapacağı şubat ayı toplantısında kent sorunlarının yanı sıra Adalet Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde parça parça mecliste görüşülmesi öngörülen yargı paketi tartışılacak.
 
 
Başbakanlığın 30/01/2012 tarih ve 464/544 Sayılı yazısı ıle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen yargı paketinde “çek Kanuna” ilişkin düzenlemelerin yanı sıra, tutukluluk sürelerini kısaltacak ve tutuklama tedbirine başvurulmasını zorlaştıracak düzenlemelere varana kadar bir çok ayrıntılı düzenleme bulunuyor.
 
 
 
Toplatıda yerel gündem konusunu ise Kent sorunları oluşturacak. Kent sorunları çerçevesinde, “Havaalanındaki ulaşımı aksatacak sel baskını, kar yağışı ve iklim değişikliklerinin hafifsenmemesi gereken sonuçları ile birlikte kent içinde bitmeyen düzenleme ve trafik karmaşası, ulaşım sorunları, depremden sonraki unutkanlık ile turizm sorunları” gündem konusu olacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz