Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Kızlara Duyduğu ılgi Canından Etti…

26 Eylül 2013 Perşembe, 10:07
Kızlara Duyduğu ılgi Canından Etti…

Antakya’da iki Suriyeli tarafından boğazı kesilerek öldürülen taksi şoförünün, kız arkadaşlarına ilgi duyduğu için öldürüldüğü belirtildi.

CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdığı ve ıçişleri Bakanı Muammer Güler’den yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesi sonrasında dün açıklama yapan Hatay Valiliği, olayın kız meselesinden kaynaklandığını açıkladı.
Hatay Valiliği bazı basın yayın organlarında suçluların korunduğuna ilişkin haberlerine dikkat çekerek yaptığı yazılı açıklamasında, öldürülen taksi şoförü Y.S’nin Suriyelilerin kız arkadaşlarına ilgi duymasından dolayı meydana gelen tartışma sonrasında bıçakladıklarını dile getirdi.

13 Eylül 2013 Cuma günü saat 01.10 sıralarında ilimiz Merkez ılçesi Kanatlı Mahallesi Kanatlı Caddesi üzerinde meydana gelen olay ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeni ile ülkemize pasaport ile giriş yaparak, Güzelburç Beldesi’ndeki bir adreste ikamet eden Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli iki kardeş ile ilimiz nüfusuna kayıtlı Serinyol Beldesi’nde ikamet eden maktül Y.S., yemek yemek üzere bir köftecide buluşmuşlardır. ıddialara göre A.G.’nin Suriyeli olan kız arkadaşına, öldürülen Y.S’nin ilgi duyduğu gerekçesi ile aralarında münakaşa çıkmıştır. çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmüş ve çıkan kavgada iki kardeşin Y.S.’yi karın bölgesi ile boyun kısmından kesici aletle yaraladıkları belirlenmiştir.

Olayda yaralanan Y.S. isimli şahıs, olay anında yanında bulunan yine Suriye uyruklu olan arkadaşları D.G. ve B.K. tarafından Antakya Devlet Hastanesi’ne özel araç ile götürülmüş, ancak şahıs hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.
Olayla ilgili olarak güvenlik birimlerimiz, Cumhuriyet Savcısı’ndan alınan talimat doğrultusunda Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli şahısları gözaltına almış, yapılan tahkikat sonucunda şahıslar, 14 Eylül 2013 günü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

Olay anında suç mahallinde bulunan ve maktul Y.S.’nin arkadaşı olan Suriye uyruklu D.G. ile B.K. isimli şahıslar, Hatay ıl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar şube Müdürlüğüne teslim edilmiş ve her iki şahıs gerekli işlemler sonrası sınır dışı edilmişlerdir. Dolayısı ile haberde iddia edildiği şekli ile kimsenin suç işleme özgürlüğü bulunmadığı gibi, suç işleyen kim olursa olsun işlenen her suçun takibi titizlikle yapılarak, güvenlik birimlerimiz ve adli makamlar tarafından gereği yerine getirilmektedir’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz