Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kızılay’dan Kan Bağışlayanlara Plaket…

16 Şubat 2009 Pazartesi, 10:24
Kızılay’dan Kan Bağışlayanlara Plaket…

Reyhanlı’da, Sağlık-Sen ve Memur-Sen tarafından düzenlenen kampanyada kan bağışında bulunanlara plaket ve teşekkür belgesi dağıtıldı.
 
Kızılay Orta Akdeniz Kan Merkezi Müdürü ıpek Aksu, öğretmenevinde düzenlenen törende, kan toplamada Hatay ilçelerinde en büyük katılımın Reyhanlı’da olduğunu söyledi.
 
Toplanan kanın bir bölümünün Gazze’ye gönderileceğini de ifade eden Aksu, kan veren 250 kişiye teşekkür ederek şunları kaydetti: ”Kızılay kurulduğu günden bu yana savaş dönemlerinde askerlere, doğal afetlerde sivil vatandaşlara yardım amacıyla her türlü desteği sağlıyor. Bunun yanında sağlık durumlarında, normal zamanlarda da vatandaşlara yardım elini uzatan Türk Kızılay’ı yeniden yapılanma içinde. Kan alma sistemleri değişti. Teknik alt yapı, bina, araç ve personel açısından yeniliklere imza attık. çeşitli projelerle kan vermenin sürekli hale gelmesini sağlamak temel hedeflerimizden.”
 
Konuşmalardan sonra, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin şanverdi, AK Parti ılçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, sendika yöneticileri kan bağışında bulunan 250 kişiye plaket ve teşekkür belgesi dağıttılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz