Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Kişisel Gelişim Eğitim Semineri…

29 Mart 2010 Pazartesi, 11:56
Kişisel Gelişim Eğitim Semineri…

PTT kurumu personeline yönelik olarak geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen ‘Kişisel Gelişim Eğitim Semineri’nde konuşan PTT Hatay Başmüdürü şükrü Dursun:
Hatay PTT Başmüdürlüğü geçtiğimiz hafta sonu kurum personeline yönelik olarak ‘Kişisel Gelişim Eğitim Semineri’ düzenledi.
MKü ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. şafak Kaypak tarafından verilen eğitim seminerine Hatay PTT Başmüdürü şükrü Dursun, PTT Merkez ve ılçe Müdürleri, birim amirleri ve sıralı personel katıldı.
Mustafa Kemal üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Kişisel Gelişim Eğitim Semineri’ gün boyunca devam etti.
 
DURSUN: HEDEFLERıMıZE ULAşABıLMEMıZ ıçıN KENDıMıZı GELışTıRıP YENıLEMEMıZ GEREKMEKTEDıR
Hatay PTT Başmüdürlüğü tarafından kurum personeline yönelik olarak düzenlenen ‘Kişisel Gelişim Eğitim Semineri’nin açış konuşmasını yapan Başmüdür şükrü Dursun önemli mesajlar verdi. Kurumun tarihçesi hakkında kısa bir bilgi veren Hatay PTT Başmüdürü şükrü Dursun, “1840 yılından beri var olan PTT Kurumu, Kurtuluş Savaşımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına haberleşme alanında ve vatanımızın savunulmasında büyük katkılar sağlamıştır. Köklü bir kurumun mensubu olarak; mazisiyle gurur duyduğumuz kurumumuz Telsiz Haberleşme Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü ve en son Türk Telekom A.ş. Genel Müdürlüğü gibi devasa kurumların bünyesinden ayrılmıştır” dedi.
Başmüdür şükrü Dursun, kurumlarının; vizyon, misyon ve kalite politikasını yeniden belirlediğini ifade ederek, “Milletin kurumu olarak, sosyal sorumluluk bilinciyle, yenilikçi ve rekabekçi bir anlayış temelinde, erişebilir, kesintisiz posta banka ve lojistik hizmetlerini sunmak olarak belirlenmiştir” diye konuştu. ‘Dünya standardında, müşteri odaklı, değerlerimizi taşıyan lider kuruluş olarak belirlediğimiz vizyonumuz içinde, müşteri odaklı evrensel hizmet sağlayıcılığı odağımızı oluşturmaktadır’ diyen Hatay PTT Başmüdürü şükrü Dursun, “Kalite politikamız hizmetlerimizin çağdaş, güvenli, süratli ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine yönelik hedeflerimizi, müşteri beklentilerini göz önünde bulundurularak çalışanlarımızın katılımı ile belirlemek, kalite yönetim sistemimizi sürekli iyileştirerek, kuruluşumuzu geleceğe taşımaktır” şeklinde konuştu.
‘Hedeflerimize ulaşabilmemiz için kendimizi geliştirip yenilememiz gerekmektedir’ diyen Başmüdür Dursun, “Bu nedenle düzenlemiş olduğumuz Kişisel Gelişim Seminerine katkıda bulunan MKü yetkililerine, MKü ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. şafak Kaypak’a teşekkürlerimizi sunarım, seminerin kurumumuza başarılar getirmesini temenni ediyorum” görüşünü dile getirdi.
 
KAYPAK: ıLışKıLERıMıZı BELıRLEYEN DAVRANIş BıçıMıMıZDıR
MKü ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. şafak Kaypak’da konuşmasına PTT Başmüdürü şükrü Dursun’a teşekkür ederek başladı. Kaypak, PTT Kurumu Personeline yönelik olarak verdiği ‘Kişisel Gelişim Eğitim Semineri’nde ‘Davranış, ıletişim, Ahlak, Vizyon ve Misyon, Ceza Yaklaşımı’ konuları üzerinde durdu. Duygu ve düşüncelerin eylem haline dönmesine davranış olgusudur diyen Yrd. Doç. Dr. şafak Kaypak, “ılişkilerimizi belirleyen davranış biçimimizdir. 21. yüzyılın yoğun rekabet ortamında sürdürülebilir bir başarı yakalamak isteyen şirketler kurum içi ve kurumun çevresiyle olan iletişimlerini yani kurumsal iletişimini yönetmek zorundadır.
Kurumsal iletişimde kuruluşun iletişim faaliyetleri bir bütünlük içinde ilgili bölümlerle eşgüdüm içinde yürütülmesi gerekir. Kurumsal iletişim birimi, faaliyetlerini planlamak, yönetmek, uygulamak ve değerlendirerek iletişim faaliyetlerine yön vermek için, yönetim ekibi ile sürekli işbirliği içinde çalışmalıdır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz