Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Kırıkhan’da 7 Kilo A-4 Patlayıcı…

18 Şubat 2009 Çarşamba, 14:07
Kırıkhan’da 7 Kilo A-4 Patlayıcı…

Kırıkhan ilçesinde DSı sulama kanalının yanına gömülü halde 7 kilo 360 gram A-4 patlayıcı ve elektrik fünyeleri bulundu.

 

Patlayıcıların Terör örgütü PKK’ya ait olduğunun tahmin edildiği açıklandı. Hatay Valisi Nusret Miroğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ıki gün önce bir vatandaşın Kırıkhan ılçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak bir şahsın Kırıkhan – Hassa karayolu Greenpark denilen havuz yakınındaki DSı sulama kanalı yakınına kazma ile çukur kazıp bir şeyler gömdüğü yolunda yaptığı ihbarın değerlendirildiğini söyledi.

 

Yapılan ihbar sonrasında Hatay Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele şube Müdürlüğü ile ılçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin belirtilen bölgede bomba uzmanı nezaretinde kazı yaptığını belirten Vali Miroğlu, “Yapılan ihbar üzerine ekiplerimiz gece saat 02.30 sıralarında Hassa yolu üzerinde bulunan Greenpark mevkii DSı sulama kanalı kenarında yaptıkları 40 santim derinliğinde ki kazı sonrası çukurda bir çanta içerisine konulmuş 32 adet 230 gr’lık toplam 7 Kg 360 gr. plastik A-4 patlayıcı ile 17 adet elektrik fünye ele geçirmişlerdir.

Ancak Patlayıcı-ların kimlere ait olduğunun henüz tespit edilememiştir. Patlayıcıların terör örgütü PKK’ya ait olabileceği üzerinde duruyoruz. Ele geçen bu patlayıcılar ile daha önce ele geçen patlayıcıların birbirine çok benzediğini tespit ettik. Bu nedenle Terör örgütü PKK ya ait olabileceğini tahmin ediyoruz.

 

Patlayıcılar, incelenmek üzere Hatay Emniyet Müdürlüğümuze getirildi” dile konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz