Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Kimse Sahipsiz Değil

12 Ağustos 2011 Cuma, 09:45
Kimse Sahipsiz Değil

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) ıl Temsilcisi Metin Yılmaz, yardıma muhtaç aileleri hatırlayarak kimsesiz olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. 
 
 
Yılmaz, iftar etkinliğinde yaptığı açıklamada, daha önce üyelerin belirlediği, eşini kaybetmiş veya eşinden ayrılmış çocuklu ailelere yönelik yapılan yardımlarla bir nebze olsun katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. 
 
 
Bu ailelerin sahipsiz olmadıklarını göstermek amacıyla bir aylık gıdalarını karşıladıklarını belirten Yılmaz şöyle devam etti: 
 
 
”Kimsesiz kalan bu ailelere yeri geldiğinde bir ağabey veya kardeş sıfatıyla elimizden geldiği kadar yardımda bulunarak sendikacılığa farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz. 
 
 
Sahipsiz ve kimsesiz olmadıklarını göstermek, bir aylık gıda ihtiyacı ile iki aylık faturalarını ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri miktarda nakit para yardımında bulunuyoruz. üyelerimizin de desteğiyle kendi evlerinde hazırladıkları yemekleri bu ailelerin evlerinde iftarda buluşuyoruz.”
 
 
Yılmaz, bu ailelerin üyeler tarafından belirlendiğini, özellikle çocuklu bayanların seçilmesine ise ”Bayanlar herkesten yardım isteyemiyor. Bu ailelerin çoğunda okuyan çocuklar var. BASK olarak bunun farkına vardık ve Ramazan boyunca bu etkinliklerimiz devam edecek” dedi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz