Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Kımayet kopacak ama…

20 Aralık 2012 Perşembe, 08:48
Kımayet kopacak ama…

Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV)Başkanı Ali Yeral; son günlerde Maya Takvimi’ ne göre 21 Aralık 2012 tarihinde kıyametin kopacağına dair dolaşan söylentiler üzerine bir açıklama yaptı.  “ınsanlar tarih boyunca, sürekli gizli ve gaybi şeylere merak salmış ve bilinmeyen geleceği kendilerince öğrenmeye çalışmışlardır. özellikle gizli kalan kıyamet ile ilgili haberlerle öbür âleme ait bilgiler sürekli beyinleri meşgul ede durmuştur. Biz Müslümanlar olarak, Kuran-ı Kerim ile Peygamber (S.A.A) ve Ehl-i Beyt-i Kiramın bildirdikleriyle yetinmeyi bildik ve durmamız gereken sınırda durduk.” Dedi. 

Tarihe baktığımızda, karşımıza sahte peygamber, ısa, Mehdi, evliya ve imam çıktığına, insanın akli hayalinin durduğuna ve bunlarla beraber özellikle Sahib-i Zaman ımam Mehdi (A.S)’ ın zuhuru ile kıyametin kopuş tarihini bildiğini iddia eden çok sayıda meczubun çıktığına vurgu yapan Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV)Başkanı Ali Yeral;  “Tahmin edileceği üzere sürekli mahcup ve rezil olmuşlardır. 
 
En son olarak; 1-2 aydır özellikle gençlerimizin akıllarını meşgul eden Maya tarihine göre güya 21 Aralık’ta hayatın duracağı ve kıyametin kopacağı sahte söylentisidir. O kadar ki, bu konuda yüzlerce telefon mail ve şifahi sorular aldık. Bizi en fazla üzen de, birilerine bir gerçeği anlatmak için onlarca ayet, hadis, akli ve nakli delil sunuyor ve adeta kırk dereden su getiriyoruz, yine zar zor ya inandırabiliyor, ya da inandıramıyoruz.” Dedi.
 
 
“Birileri dünyanın öbür ucundan, ortaya saçma sapan bir şey atıyor, bu sefer milletin büyük bir bölümü; bu haber nedir, ne değildir, dinimize aklımıza uygun mudur, değil midir bakmadan balıklamasına atlayıp inanıyor, sonra da bize bazı delilerin kuyuya attığı o taşı çıkarma derdi ve zahmeti kalıyor.” Açıklamasında bulunan EHDAV Başkanı Ali Yeral;  “Bu gibi kişi ve çevrelere baktığımızda, aslında meselenin arka planında; meşhur olma, egolarını tatmin etme, maddi – manevi menfaat sağlama, evliyalık kisvesine bürünme, insanların dini duygularını istismar etme, çevrelerine insanüstü bir güce sahip olduklarının imajını verme, kendilerinin esrarengiz gizli güçlerle irtibatta olduklarını gösterme ve gizli gaip ilimlere vakıf olduklarını insanlara inandırma gibi nedenlerin yattığını açıkça görürüz.” şeklinde görüş bildirdi.
 
 
Konuyla ilgili olarak örnek teşkil etmesi açısından bir ayet-i kerimeyi kamuoyuyla paylaşan EHDAV Başkanı Ali Yeral; “(Habibim) Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi sadece Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan Ondan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerlerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir, sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. 
 
De ki, onun bilgisi Allah katındadır, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.” (Araf: 187). “Görüldüğü gibi başta Allah-u Teâlâ olmak üzere, ne Hz. Peygamber (S.A.A), ne Hz. ımam Ali, ne de Hz. C. Sadık, Gaip ımam Hz. Mehdi (A.S)’ın zuhuru, Hz. ısa (A.S)’ın gökyüzünden inip Onun emrine girmesi ile kıyametin kopuşu hakkında hiçbir tarih, yıl ve gün vermemişlerdir. Aksine bu gizli ilmin sadece ve sadece Allah katında olduğunu ittifakla beyan buyurmuşlardır.” Dedi.
 
 Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV)Başkanı Ali Yeral; açıklamasının sonunda “Ayrıca ımam Hz. C. Sadık (A.S) da; ‘kim ımam Mehdi’nin zuhuru hakkında tarih verirse yalan söylemiş ve küfretmiş olur.’ buyurmaktadır. Sonuç olarak; inancımızı Maya takviminden, rüyalardan ve hangi karanlık kişiden geldiği belli olmayan çevrelerden almadığımız için, kıyamet kesinlikle bir gün kopacaktır diyoruz. Ama o gün; ne ertesi gün olan 21 Aralık, ne 2015, ne 2019, ne 2050, ne de başka belirli bir tarihtir. O tarihi sadece, ama sadece O Yüce Allah bilir.”   ıfadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz