Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Kilise Restore Ediliyor…

19 Temmuz 2011 Salı, 09:38
Kilise Restore Ediliyor…

Hristiyan aleminin önemli sembollerinden biri olan ve Vatikan’dan sonra Hristiyanların ikinci hac yeri unvanını taşıyan Hatay’daki St. Pierre Kilisesi’nin restorasyonunun yapılacağı bildirildi.
 
 
 
Valilik Basın ve Halkla ılişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 10 bin metrekare alanı kapsayan ve içerisinde kafeterya, danışma, slayt odası, otopark, yürüyüş yolları, giyinme-soyunma odaları ve satış ünitelerinin yer alacağı çalışma kapsamında St. Pierre Kilisesi’nin eski tarihi dokusu içerisinde önemine uygun bir çevre düzenlemesine kavuşması ve inanç turizminin gelişmesine katkı sağlamasının hedeflendiği kaydedildi.
 
 
ıhalesi geçen yıl Ocak ayında yapılarak proje yapım işine başlandığının ifade edildiği açıklamada, çalışmayla tarihi ve kültürel anlamda sayısız değerlere sahip olan kentin, turizm alanında hak ettiği yere ulaşması için büyük bir hamle yapıldığı belirtildi.
 
 
 
Açıklamada, yerli ve yabacı konukların uğrak yerlerinden biri olan St. Pierre Kilisesi’nin, restorasyonu ve çevre düzenlemesinin ardından kente, cazibe merkezi olma yolunda ivme kazandıracağı vurgulandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz