Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Kılıçlı Çete Çökertildi…

06 Ocak 2012 Cuma, 09:16
Kılıçlı Çete Çökertildi…

Adana özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin talimatı doğrultusunda Hatay’da düzenlenen operasyonda, ”çıkar amaçlı suç örgütü kurmak” suçundan 60 kişi gözaltına alındı. çete üyelerinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, tabanca ve tüfeklerin yanı sıra kılıç ve elektrikli cop ele geçirildi -Zanlılardan 25’i, işlemlerinin ardından Adana’ya sevk edildi Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin talimatı doğrultunda Hatay’da düzenlenen operasyonda, ”çıkar amaçlı suç örgütü kurmak” suçundan 60 kişi gözaltına alındı.
 
 
 
 
 
 
Alınan bilgiye göre, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince başlatılan ve Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) şubesi ekipleri, kentte faaliyet gösterdiği tespit edilen M.A.B. liderliğindeki çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.
 
 
Yaklaşık 1,5 yıl süren takip sonunda, suç örgütü üyelerinin kentte ”nitelikli yağma yapmak, kişi hürriyetini tahdit, darp, tehdit, silahla yaralama, bıçakla yaralama, yasadışı bahis oynatma, çalışma hürriyetini engelleme, özel sektöre nüfuz etmek” gibi 15 ayrı eylemi gerçekleştirdiğini tespit eden KOM ekipleri, önceki gün kent merkezindeki çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, çete lideri M.A.B’nin de aralarında bulunduğu 60 kişi, ”çıkar amaçlı suç örgütü kurmak” suçundan gözaltına alındı.
 
 
Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada da 2 adet kılıç, 2 adet tabanca ve bu tabancalara ait şarjör, 4 adet av tüfeği, 2 adet kuru sıkı tabanca, silahlara ait çok sayıda mermi, bir adet elektrikli cop, 6 adet bıçak, 10 adet senet, 20 adet boş senet, 3 adet çek, bir adet göz yaşartıcı sprey, 10 gram esrar, 2 adet captagon hap, 2 adet de yeşil reçeteye tabii hap ele geçirildi.
 
 
Gözaltına alınan zanlılardan 25’i, emniyetteki işlemlerinin ardından Adana’ya sevk edildi. Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonun ardından işlemleri tamamlanan zanlıların adli mercilere sevk edildiğini belirtti.
 
 
Operasyonda gözaltına alınan 60 kişi hakkında emniyette işlem yapıldığını bildiren Kılıç, zanlılardan işlemleri tamamlanan 25’inin Adana Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiğini kaydetti.
 
 
Kılıç, kentte operasyonların devam edeceğine belirterek, ”Bu tür işlere yeltenenler olursa ekiplerimizce gereği yapılacaktır. Kimse böyle bir şeye yeltenmesin” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz