Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Kılıçdaroğlu’ndan AKP’ye sert eleştiri…

01 Eylül 2009 Salı, 09:43
Kılıçdaroğlu’ndan AKP’ye sert eleştiri…

Kılıçdaroğlu, Yeşilpınar Defne festivaline katıldı ve gerçekleştirilen panelde AKP hükümetini eleştiri yağmuruna tuttu.
 
AKP hala demokrasiyi içine sindiremedi …
 
 Son sürecin en gözde politikacılarından biri olan CHP ıstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Yeşilpınar Defne Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı ve AKP’yi eleştiri yağmuruna tuttuğu “Türkiye’de demokratikleşme süreci” konulu bir panel düzenledi. Katılımın yoğun olduğu panelde Kılıçdaroğlu, AKP hükümetinin demokrasiden yoksun olduğunu ve yaptığı icraatlarla başta Başbakan Erdoğan’ın demokrasiyi kendi içine sindiremediğini söyledi.
 
 Kılıçdaroğlu, halkın en büyük güç olduğunu ifade ederek, “Bu ülke özveri ve geçmişimizin şanlı tarihi ile demokrasiye geldik. Bizim için en etkili demokrasi halktır. Halk en büyük güçtür. Bizler halkın gücüne inanacağız. Ama maalesef 21. yüzyılda olmamıza rağmen başımızda AKP diye bir hükümet var, onlar kendilerine Ak denmesini istiyor. Ak demeyeni ise azarlıyor ve milleti adaba çağırıyor, buradan açık ve net bir biçimde söyleyebilirim ki Başbakan demokrasiyi hazmedemiyor. Onlar demokrasiden bahsediyor ama maalesef daha onlar demokrasiyi kendi içlerine sindirememişler” şeklinde konuştu.
 
 Kılıçdaroğlu, AKP hükümetin halka hesap vereceğini ifade ederek, millete, halka hesap veremeyen siyasilerin demokrasiyi içlerine hazmedemediklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, siyaset yapısının din ve etnik gruplar üzerinden yapılmasına asla izin vermeyeceklerini belirtti.
 
Panelin ardından Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, Kılıçdaroğlu’na bir çiçek sundu, festivallerine katılımlarından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Festivalin son gününde Ferhat Tunç sahne aldı. Tunç, türkülerini çok sayıda seveniyle birlikte söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz