Kılıçdaroğlu:Hatay’da Zafer istiyoruz…

28 Mart 2014 Cuma, 09:14
Kılıçdaroğlu:Hatay’da Zafer istiyoruz…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Yerel seçimler öncesinde Antakya Uğur Mumcu Bulvarında Hataylılar buluştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği mitinge; CHP Milletvekilleri ılhan Cihaner, Hurşit Güneş, Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP ıl ve ılçe yöneticileri, Belediye Başkan adayları ve yüz binlerle ifade edilen vatandaş katıldı.

Bir sonraki seçimlerde Hatay’a Başbakan olarak gelmek istediğini aktararak sözlerine başlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben Tayyip Erdoğan’a hırsız deyince Tayyip Erdoğan bana dava açmış. Zannediyor ki dava açınca ondan korkacağım. Gençlerin Twitter’ından korkan ve Bayrağına saygısız adamdan Başbakan olmaz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hem yalancılıkla hem de hırsızlıkla suçlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben Hükümeti eleştirirken AKP’ye oy veren vatandaşlarımız üzerlerine alınmasınlar. Ben ayrımcılığa karşıyım. AKP Hükümeti halka yalan söyledi. AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum elinizi vicdanınıza koyarak oy verin” sözleri ile AKP seçmenine seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına da atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Bir Başbakan nasıl oğlunu arayıp ta paraları sıfırla der. Hatay’ın vicdanına sesleniyorum o 30 milyon avro helal paramı?” sorusu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulundu. Baş müzakereci Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında çıkan ses kaydını da sert bir dille eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Allahın kelamı bizimde kelamımızdır.

Allahın kelamıyla dalga geçenlere oy vermeyin. Sabah ıçişleri Bakanı oğlunu arıyor ve evde ne kadar para olduğunu soruyor. Oğlu da cevap veriyor 1 trilyon var” sözleri ile eleştirilerine devam etti. Gündeme oturan ve gerçek olup olmadıkları hakkında bir sürü spekülasyon olan ses kayıtları hakkında kendince spekülasyonlara son veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ses kayıtları montaj değil gerçek. AKP Hükümeti Halkı soydu.

Size sözüm bu ülkenin birleştirici gücü olacağız. Rengi ve kimliği ne olursa olsun kimseyi kimseden ayırmayacağız” açıklamasında bulundu. Kendisinin bölücülüğü karşı olduğunu ve Hatay’la tüm Türkiye’nin gurur duyacağını da sözlerine ekleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Düne kadar Türban üzerinden siyaset yapıyorlardı. Ben vatandaşa hizmet edeceğim. Hatay’ı bölmeye çalışıyorlar, sakın oyuna gelip bölünmeyin. Biz beraber yaşamaya devam edeceğiz” sözleri ile Hatay üzerinde oynanan oyunlara değindi. Suriye’deki iç savaşa değinen ve oradaki iç savaşın sorumlusu olarakta iktidarı hedef tahtasına oturtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’de kardeş kardeşi öldürüyor.

Ben hükümete Suriye’ye silah göndermeyin dedim dinlemediler. Bunun sonucunda da Reyhanlı patlaması gerçekleşti. Patlamanın ertesi günü sivil araçla bölgeye gittim. Ben oraya siyaset yapmaya değil taziyeye gittim” ifadeleri ile Başbakan Erdoğan’ın kendisi hakkındaki eleştirilerine cevap verdi. Reyhanlı patlamasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun süre Reyhanlı ilçesine gelemediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Patlama olduğunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Reyhanlı yerine ABD’ye gitmeyi tercih etti. çünkü Reyhanlıya gidemezdi. Oradaki insanlarda bizim insanımız. Türkiye’de 1 milyon’a yakın Suriyeli var. Suriye’de akan kanın sorumlusu kim” ifadeleri ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetinin dış politikasını eleştirmeye devam etti.

Başbakan Erdoğan’a El Kaide örgütüyle kucak kucağa gelmemesi konusunda uyarılarda bulunduğunu ancak Başbakan’ın uyarıları dikkate almamasının yanında Suriye ile savaş istediğini dile getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal hayatını savaş meydanlarında geçirdi. Cumhuriyeti kurduktan sonra şunları söylemişti: “Mecbur kalmadıkça savaşmak cinayettir” demişti. çocuklara güzel Türkiye bırakmalıyız. Suriye’de akan kanın sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu. Türkiye Cumhuriyeti bayrağının 76 milyon kişinin onuru olduğunu üstüne basa basa vurgulayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP’liler bayrağın önünde ayağa bile kalkmıyor. Biz bayrağımızı da vatanımızı da severiz.

Hatay’da barışın adresi CHP’dir. Bölücülüğe karşı duran tek parti biziz” ifadelerini kullandı. Mazota yapılan yüzde 375 zammı da sert bir dille eleştiren ve bu fiyatla çiftçilerin üretim yapamayacağını savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “çiftçilere sözüm mazot bir buçuk lira olacak. Başçalan bazı iş adamlarını tutuklatmak istiyor. Sen hakim misin? ışadamlarını tutuklatmak istiyorsun” sözlerini kaydetti.

Dürüst ve vatansever vatandaşları Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyaset yapmaya da davet eden Kılıçdaroğlu, “Biz devleti AKP gibi değil adam gibi yöneteceğiz. Son operasyonlarda 85 milyon avro ele geçirildi. Size söz o paraları alıp halka dağıtacağım” vaadinde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay mitinginde CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik yaptığı eleştirilere de Uğur Mumcu meydanından cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Lütfü Başkan TOMA’lara su vermiyormuş. Lütfü Başkan gençler ölmesin istiyor. Siyasetçi her ortamda doğruları söylemeli. Bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençlerimiz var onlara güveniyorum siz bir diktatöre diz çöktürdünüz” ifadeleri ile konuşmasını noktaladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından vatandaşlara hitap eden ve kısa bir konuşma yapan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, “Genel Başkanımız bizden zafer istiyor. 30 Mart Akşamı Köprübaşındayız. Yalnız hepiniz aynı anda gelmeye kalkmayın ne olur ne olmaz. Geçen hafta bir misafirimiz vardı. O misafirimiz Belediye Başkanlığı için birini atadı” diye konuştu. Seçimleri kazanmak için var gücüyle çalıştığını aktaran ve AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’e eleştirilerde bulunan Savaş, “Atamayla gelen arkadaş diyor ki: 5 yılda Hatay’ı ilk 5 il içine sokacağım diyor. Sen 12 yılda ne yaptın ki? 5 yılda dediklerini yapacaksın” ifadelerine yer verdi. çanakkale ve Kurtuluş Savaşı zaferlerinin Ay Yıldızlı Bayrağımız için yapıldığını da sözlerine ekleyen CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, “Bu bayrak bizim için çok kutsal. Hatay’ın kardeşliği için buradayız” diyerek sözlerini tamamladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz