Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Kılıçdaroğlu Kimseden Daha Ayrıcalıklı Değildir…

14 Ocak 2012 Cumartesi, 09:21
Kılıçdaroğlu Kimseden Daha Ayrıcalıklı Değildir…

Ak Parti ilçe başkanı Av.Metin Canbolant 12 Eylül 1980 Darbecilerinin yargılanmasına yönelik,  Ankara 12. Ağır ceza mahkemesinin iddianameyi kabul etmesini değerlendirdiği konuşmasında; “ ülkemizde demokrasi ve özgürlüklerin yaşatılması için bedel ödeyen herkesi memnun etmiştir. Sırf bu husus bile bizlerin neden Ak Parti çatısı altında siyaset yaptığımızın göstergesidir.” Dedi.
 
 
 
12 Eylül 2010 Referandum sürecinde özellikle demokrasi mücadelesi noktasında birçok ağabeyimizin bedel ödediği, işinden, okulundan, özgürlüğünden hatta hayatından olduğu bu karanlık dönemin hesabını sorma adına Anayasa değişikliğini savunduklarını belirten Canbolat; “Maalesef ki bu uğurda bedel ödeyen Samandağ insanının çok farklı sebeplerle siyasi tercihini “HAYIR” oyu yönünde kullandı.
 
 
Ancak bugün ülke genelinde % 58 oy oranıyla kabul gören referandum sonucunda bugün darbecilerden hesap sorma noktasına ulaşmış olmamız partimiz ve bunun tezahürü olan iktidarımızın insan hak ve özgürlüklerin geliştirilip, genişletilmesinin en samimi adımı olduğunun kabulü olarak algılamaktayız.” Dedi.
 
 
 
Geçen hafta ana muhalefet Partisi CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekeye de değinen Canbolant, “Sayın Kılıçdaroğlu hakkında yasal işlem yapılsın diye adeta tüm ülkenin gözleri önünde yargı camiasına ısrarlı ve mesnetsiz bir şekilde hakaret etmiş ve iftiralarda bulunmuştur.
 
 
 
Bizler herkese eşit mesafede olacak bir adalet ve hukuk sistemini savunuyoruz bu sebeple Sayın Kılıçdaroğlu kimseden daha ayrıcalıklı değildir. Nitekim meclis bünyesinde çalışan siyasetçilerin büyük bir kısmı hakkında çok farklı gerekçelerden dolayı fezlekeler olduğu geçmiş dönemlerde de sıkça rastlanan bir durum olduğunu kendisi de bildiği halde kendi partisi içerisinde yaklaşan kurultaya yönelik bir malzeme olarak bu konuyu bilerek istismar ettiği kanaatindeyiz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz