Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Kılıçdaroğlu ıncelemelerde Bulundu…

24 Eylül 2013 Salı, 10:41
Kılıçdaroğlu ıncelemelerde Bulundu…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Cilvegözü Sınır Kapası’nda incelemelerde bulunarak, yönetim binasında Vali Yardımcısı Mehmet Eriş’ten bilgi aldı.
 
Sınır Kıpısı önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki patlamanın ardından son durumu görmek için geldiklerini, alınan önlemler konusunda kapsamlı bilgilendirildiklerini söyledi.
 
Başkan Kılıçdaroğlu, “Bu ülke terörden çok şey çekti. Bakın, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndayız. Burada da bir araç patlamıştı çok sayıda yurttaş yaşamını yitirdi. Terörün bir insanlık suçu olduğunu hep beraber kabul etmeli ve bu konuda ortak mücadele etmeliyiz. Dolayısıyla ben saldırıların ayrıntılarını bilmiyorum ama yaralanan varsa buradan geçmiş olun dileklerimi iletmek isterim” diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, güvenlik zaafiyetinin bulunup, bulunmadığının sorulması üzerine, şunları kaydetti:
 

“Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, sıradan yurttaş da çok iyi biliyor. Türkiye’nin artık terör işal eden bir ülke konumuna geldiğini de biliyoruz. Reyhanlı ve Cilvegözü patlamaları, ıstanbul’daki bazı olaylar, daha önceki olaylar, bütün bunlara baktığımızda, bizim pilotların Lübnan’da kaçırılması… Türkiye terör işal eden bir ülke konumuna geldi. Terörün beslendiği
kaynaklara bakmamız gerekiyor. Eger Türkiye bu dış politikayla yoluna devam ederse daha acı bedeller ödemeyle karşı karşıya gelebilir. O açıdan Türkiye’nin, hükümetin bu konuda daha ciddi, daha tutarlı bir politika izlemesi gerekiyor. Sınır kapısında benim gördüğüm güzel bir tabela var. Giren her Suriyeli onu görüyor. ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diye. Yani barış sözcüğü burada var ama barış sözcüğü hükümetin kafasında yok. Zaten sorunumuz da bu. Eger barıştan yana politika izlerseniz, emin olun terörü büyük ölçüde aşmış olursunuz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz