Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kılıçdaroğlu: Hatay’da neler oluyor?..

13 Şubat 2013 Çarşamba, 18:54
Kılıçdaroğlu: Hatay’da neler oluyor?..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda meydana ve 4’ü Türk 10’nu Suriyeli 14 kişinin yaşamını yitirdiği patlamayı partisinin dünkü grup toplantısında değerlendirdi. Olayı ‘acı’ olarak nitelendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “21 Temmuz 2012’de gazeteler televizyonlar şu haberleri verdiler. Cilvegözü Sınır Kapısı tek taraflı olarak kapatıldı. Madem kapatıldı nasıl geliyor bu? Suriye tarafı kimin kontrolünde, Hatay tarafında neler oluyor?” sözleriyle konuşmasına başladı. Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’i olaylı araştırmak için Hatay’a gönderdiğini kaydeden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Dün Hatay’da acı bir olay oldu. Hemen vekil arkadaşlarım aradılar, gelişmeleri verdiler. Ankara’dan ayrıca bir milletvekili arkadaşımı görevlendirdim. Hurşit Güneş şu an Hatay’da. Olayın ayrıntılarını öğrenmeye çalışıyor” dedi.
 
Kemal Kılıçdaroğlu, olayla ilgili kamera görüntülerinin CHP Milletvekili Hurşit Güneş’e gösterilmemesini eleştirirken, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sabah telefon ettim. Olayın olduğu yerle ilgili kamera kayıtları var. Kayıtları görmek için ilgililere başvuruldu. önce evet ama sonra gizli olduğu için biz size bunu gösteremiyoruz. Bakanlar gider, kamera kayıtlarını izlerler. Gizlilik yasağı yok. Bizim milletvekilimiz gider, hayır sen göremezsin gizlilik kararı var. şimdi ben bu Hakim Savcılar Yüksek Kurulu’nu nasıl eleştirmeyeyim? çifte standart hukukta olmaz. AKP’ye oy veren vatandaşımız da bizim vatandaşımız, CHP’ye oy veren de bizim vatandaşımız. Neden göstermiyorsunuz o kayıtları? Ama ne yaparsa yapsınlar. Suriye politikasında Türkiye’yi bir batağa sürüklediler.”
 
PATLAMA, UçAK ışıNE DöNMESıN!..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu da sakın ola ki uçak işine dönmesin” hatırlatmasında bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Yabancı bir basın mensubu Hatay’da kimlerin bomba imal ettiğini gösterdi. Sormamız gereken şu: bu bomba olayını siz Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır şekilde açıklayacak mısınız, açıklamayacak mısınız? Bunu bekliyoruz. ölen vatandaşlar var, Suriyeliler de var. ölen insandır. Terörü her yerde her dönemde lanetledik. Sonuç alınamayacağını her zaman söyledik. Terör olayının sonucunda insanlar hayatını yitirmişse o insanlara kimliği ne olursa olsun hepimizin sahip çıkması lazım.Suriye politikası bizim kanayan yaramızdır. Defalarca söyledik yanlış yapıyorsunuz, sizin ne işiniz var Suriye’nin içişlerine müdahale ediyorsun. Sen böyle yaparsan biri de senin iç işine müdahale eder. Uyardık, birilerine haksızlık yaparsan bir gün döner haksızlık seni bulur. Geldiğimiz nokta budur. Suriye konusunda hassasiyetimizi koruyoruz’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz