Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

KESK’e yönelik eylem!..

20 Şubat 2013 Çarşamba, 17:37
KESK’e yönelik eylem!..

Dün sabaha karşı yapılan operasyonlarda ilimizde; KESK Eğitim ve örgütlenme Sekreteri Akman şimşek, Eğitim Sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal, şube Kadın Sekreteri Sabah Aras, Samandağ Eğitimsen Temsilcilik Başkanı Cüneyt Kayıkçı, Eğitimsen Yürütme Kurulu üyesi Esat Kudret, Eğitimsen üyesi; Ahmet Karaçay, Dilek Kayıkçı ve Kamer Kudret, SES Hatay şubesi örgütlenme Sekreteri Merih şanlı, SES Samandağ Temsilcisi Yavuz Yaşbek ve Ses üyesi Ahmet Aras gözaltına alındı.
 
Yapılan gözaltlarını protesto etmek için toplanan Emek ve Demokrasi Güçleri KESK Binası’ndan Ulus Alanı’na kadar yürüyüp basın açıklaması yapmak istediler, ancak polis engeline takıldılar. Uzun süren gerginliğin ardından yürüyüş yapmakta kararlı olan gruba, polis gaz bombası ile müdahale etti. Polisin beklenmeyen müdahalesi karşısında eyleme katılanlardan bazılarının kafası yarılırken çok sayıda vatandaşta gazdan olumsuz etkilendi. Gazdan olumsuz etkilenen bazı vatandaşlar da hastaneye kaldırıldı.
 
HEDEF TAHTASINA KOYUYORLAR…
 
SES Hatay şube Başkanı ıbrahim Sayman, Demokrasi Güçleri adına okuduğu basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Son dönemde ülkemizde yaşananlar AKP’nin yarattığı korku imparatorluğunun gölgesinin ulaşmadığı hiçbir alan bırakmamaya kararlı olduğunu göstermektedir. Tasavvur ettikleri resmi hayata geçirmek için Türkiye’yi hızla tek adam diktasına doğru sürükleyenler; muhalif ve demokrat kesimleri cendereye alarak tüm toplumu derin bir sessizliğe mahkum etmeği amaçlamaktadır. Bunun için öğrencileri, avukatları, sendikacıları, gazetecileri, korku imparatorluklarına karşı sesini yükselten herkesi gözaltına almakta ve hukuksuz istinatlarla tutuklamakta sakınca görmüyor. Kısacası insanca bir yaşam ve demokratik bir ülke isteyen herkesi hedef tahtasına koymaya devam ediyorlar.  
 
Bu çerçevede konfederasyonumuza ve bağlı sendikalarımıza yönelik baskıların sürekli olarak arttığı, Türkiye’nin dört bir yanında üye ve yöneticilerimize yönelen keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışıldığımız tüm kamuoyunca bilinmektedir. Son bir yıldır ardı ardına yapılan operasyonlar sonucunda bugün toplam 59 yönetici ve üyemizin sendikal faaliyetlerimiz gerekçe gösterilerek tutuklanıp demir parmaklıklar ardına konulması yetmiyormuş gibi bu sabah (dün) erken saatlerde konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyelerinin de olduğu çok sayıda insan gözaltına alınmıştır. Soruşturma gizliliği gerekçe gösterilerek kaç arkadaşımızın gözaltın alındığı konusunda tarafımıza bilgi verilmemektedir. 
 
Bildiğimiz bir şey varsa o da AKP’nin emek ve demokrasi düşmanlığında ustalaştığı, kendisine muhalefet eden herkesi itibarsızlaştırmak istediğidir. Bilinmelidir ki; KESK ve dostları emek ve demokrasi mücadelesini yükselterek her türlü hukuk dışı uygulamanın karşısında olmaya devam edecek, emek ve demokrasi güçleri için her geçen gün kararan bu tabloyu ortadan kaldırma mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir” 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz