Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Kenti Geleceğe Hazırlıyoruz…

12 Şubat 2012 Pazar, 14:52
Kenti Geleceğe Hazırlıyoruz…

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Hatay Temsilciliği’nin her hafta düzenlediği ”Cumartesi Buluşmaları” etkinliğinin bu haftaki konuğu Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş oldu.
 
Savaş, TYS binasında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kenti geleceğe hazırlamak adına, yalnız ulusal değil uluslararası alanda da çalışmalar yaptıklarını, yakın zamanda biri Güney Kore diğeri de ıtalya’da olmak üzere iki organizasyonda kenti en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
Dünyada 4. Gastronomi şehri olmaya aday olduklarını anımsatan Savaş, UNESCO’nun düzenlediği bu organizasyonda yaptıkları çalışmalar sayesinde Gastronomi şehri’ne aday gösterildiklerini, bu adaylığın gerçekleşmesi durumunda dünyanın tanınan bir kenti haline geleceklerini söyledi.
 
 
Savaş, ıtalya’da düzenlenen etkinlikte de Avrupa Birliği ülkeleriyle Akdeniz’e kıyısı bulunan 38 ülkenin katıldığı toplantıda önemli çalışmalar ortaya koyduklarını, bu sayede toplantının önümüzdeki yıl Antakya’da yapılmasını sağladıklarını kaydetti.
 
 Marka değeri yüksek bir kentte yaşadıklarını anlatan Savaş, kenti geleceğe daha iyi hazırlamak için herkesin katkı sağlamasının önemli olduğunu, bunu da birlik ve beraberlikle hareket ederek çözebileceklerini dile getirdi.
 
 
Savaş, görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında da katılımcılara bilgi verdi. TYS Temsilcisi Mehmet Karasu ise Başkan Savaş’ı başarılı çalışmalarından dolayı takdir ettiklerini ve kenti daha iyi bir noktaya getirme adına ortaya koyduğu çalışmalarda başarılar dilediğini söyledi.
 
Dernek Başkanı Karasu Başkan Savaş’a ziyaret anısına bir plaket sundu ve şairlerimizden Sabahattin Yalkın’a ait “çok Dualı Kent” adlı şiir kitabını hediye etti. Savaş dernek bünyesinde faaliyet gösteren ve sanat yönetmenliğini Yusuf Recepoğlu’nun yürüttüğü “Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu’nda”ki çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz