Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Kendini ıfade Edebilmek başarıdır…

09 Ocak 2012 Pazartesi, 09:35
Kendini ıfade Edebilmek başarıdır…

Kuseyri; “Başarılı insanların kendilerini en güzel şekilde yazılı ve sözlü ifade edebilenlerdir. Güzel konuşmanız, yazılarınız, özetle iletişimdeki etkinliğiniz sizin kimliğinizin ve yeterliliğinizin göstergesi olacaktır.”Antakya Ticaret Borsası (ATB) ve Antakya Rotary Kulübü işbirliği ile düzenlenen Doğru ve güzel Türkçe için diksiyon eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Vali Yardımcısı şahin Bayhan, ATB Toplantı Salonunda yaptığı konuşmada, seminerin büyük bir eksikliği tamamladığını kaydetti.
 
Diksiyon kurslarının Türkçeyi iyi kullanmak açısından önemli olduğunun altını çizen Bayhan, toplumsal bir eksikliğin giderilmesine yardımcı olan herkese teşekkür etti. ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri de konuşmasında, duygu ve düşünceleri karşıdaki kişi veya kişilere doğru, güzel ve etkili şekilde anlatabilmenin yetenek, bilgi ve beceri işi olduğunu bu nedenle doğru ve güzel konuşabilmek için eğitim almak ve sürekli kendini yenilemenin kaçınılmaz çabaları arasında olduğunu söyledi.
 
 
Başarılı insanların kendilerini en güzel şekilde yazılı ve sözlü ifade edebilenler olduğunu belirterek, ”Güzel konuşmanız, yazılarınız, özetle iletişimdeki etkinliğiniz sizin kimliğinizin ve yeterliliğinizin göstergesi olacaktır.
 
 
 Antakya Ticaret Borsası olarak toplumun her kesimine açık olan böyle bir eğitimin verimli geçmesinden ve önemli bir ihtiyacı karşılamasından mutluluk duymaktayız. Bu tür sosyal içerikli projeleri destekleyerek sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapmaya her zaman hazırız” dedi.
 
 
 
 
 
Antakya Rotory Kulübü özgür Deniz Emir ise konuşmasında, 10 hafta ve 30 saatlik uygulamalı eğitim süresi içerisinde emekli öğretim görevlisi Tülin Erduran tarafından kursiyerlere ses, nefes eğitimi, Türkçe fonetik, beden dilini de içeren sözel iletişim becerileri, etkileyici iletişim, hitabet, topluluk önünde konuşma ve sunuş yöntemleri gibi konularda bilgiler verildiğini kaydetti.
 
 
 
 
 
Emir, günümüzde dilin etkili kullanılmadığını, günde sadece 120 kelime ile fakirleştirildiğini, ayrıca popüler kültürün etkileriyle de yozlaştırıldığını ifade etti.
 
 
 
 Emir, kulüp olarak bu tür eğitim seminerlerine her zaman destek vereceklerini belirtti. Konuşmaların ardından kursa katılan 57 kursiyere sertifikalara dağıtıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz