Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Keldağ’da Üs Kurma Çalışmaları…

09 Eylül 2013 Pazartesi, 10:29
Keldağ’da Üs Kurma Çalışmaları…

Yayladağı’nda, Suriye’nin Lazkiye kentinin karşısındaki Keldağ’ının zirvesine, askeri üs kurma çalışmaları başladı.

Kel dağında kurulmakta olan üste Suriye’nin Lazkiye kenti ile bu kente bağlı Kesap şehrini de rahatlıkla görülebiliyor. Edinilen bilgiye göre Yayladağı ılçesinin üzerinde bulunan ve daha çok zenginlerin ve Ermenilerin yaşadığı yayla beldesi olan Kesap’ta Amerikanın Suriye’yi vuracağı
söylentileri üzerine bu kenti terk ettikleri ve çoğunun ise Avrupa ülkelerine gittiği öğrenildi.

Yayladağı ılçesi’ne 2 gün boyunca konvoylarla getirilen askeri malzemeler, önceki günden itibaren Akdeniz ve Suriye’ye hakim Keldağ’ının zirvesine kurulmaya başlandı. Geçen yıl düşürülen Türk savaş uçağının enkazının bulunduğu, Suriye’nin El-Basit Burnu’na çok yakın olan askeri üste kalacak askerlerin barınacağı yerler de tamamlandı. 53 kişinin yaşamını yitirdiği Reyhanlı saldırılarında kullanılan bombaların getirildiği Samandağ sahilinde de sahil güvenlik botları kuş uçurtmuyor. Suriye sınırına yakın bir bölgede bekleyen askeri botlar, deniz güvenliğini sağlıyor.

SAHıL GüVENLıK DEVAMLI KONTROLDE

Samandağ ilçesinin karamağara mevkiinde sürekli olarak denizde dolaşan sahil güvenliğe bağlı askeri botlar burada hem kıyıda bulunan tekneleri denetliyor hem de deniz güvenliğini sağlamaya çalışıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz