Kazan Kazan Formülü…

04 Ocak 2012 Çarşamba, 09:03
Kazan Kazan Formülü…

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Yavuz Selim Caddesi’nde yapılan çevre düzenleme çalışmalarına bütünlük sağlaması adına, Balıkçılar çarşısı önünde satış yapan ve hem kötü bir görünüme hem de trafik sıkışıklığına sebebiyet veren seyyar satıcılar için yeni bir düzenleme gerçekleştirdi.
 
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Balıkçılar çarşısının hemen yan bölümünde bulunan araç ve yaya trafiğini etkilemeyecek alanı Fen ışleri ekipleriyle ortaklaşa yürütülen çalışmayla düzenlemesini sağladı ve satış yapan seyyar satıcıların yeni düzenlenen bu alana taşınmasını sağladı.
 
Yapılan çalışmayla birlikte Balıkçılar çarşısını ziyaret eden vatandaşlara daha rahat ve ferah bir ortamda alışveriş yapma imkânı sağlanırken, daha önce dağınık bir vaziyette satış yapan esnafın tek merkezde toplanması ile daha rahat şartlarda hizmet vermesine olanak sağlanmış oldu.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Balıkçılar çarşısı’na alışveriş yapmak üzere gelen vatandaşlarımız bu bölge de araçlarını park etmekte zorlanıyor, aynı zamanda burada satış yapan seyyar satıcı esnafımız sağlıksız şartlarda hizmet vermek zorunda kalıyordu.
 
Yaptığımız bu düzenlemeyle burada bulunan seyyar satıcılarımızı tek merkezde topladık, hem seyyar satıcılarımızın hem de çarşı esnafımızın daha rahat ortamda hizmet vermelerine olanak sağlayarak Balıkçılar çarşısına gelen vatandaşlarımıza daha ferah bir ortamda alışveriş yapma imkanı sunduk.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz