Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Kayalar Evin Üzerine Düştü…

09 Şubat 2012 Perşembe, 16:32
Kayalar  Evin Üzerine Düştü…

ıskenderun’da, aşırı yağışların etkisiyle yüksek kesimlerden kopan kayaların iki evin üzerine düşmesi sonucu bir kişi yaralandı Alınan bilgiye göre, ilçede öğlen saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve yağışın ardından yüksek kesimlerden kopan kayalar, Gültepe Mahallesi’nde yaşayan Kurt ve Balaban ailelerine ait iki evin üzerine düştü. Kayaların, evlerin tavanını delerek içeri girmesi sonucu 5 çocuk annesi Sinem Balaban yaralandı. ıki evde yaşayan 11’i çocuk 14 kişi yara almadan kurtuldu. Olayın ardından komşularının yardımıyla evden çıkarılan Balaban, ambulansla ıskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Evine kaya düşen Mehmet Kurt, akşam saatlerinde 6 çocuğu ve eşi ile evde oturduğu sırada büyük bir gürültü duyduklarını ve deprem zannederek dışarı çıktıklarını belirtti. Daha sonra evin mutfak bölümüne baktıklarında dev bir kaya parçasının yüksekten koparak eve düştüğünü fark ettiklerini vurgulayan Kurt, ”Evin salonunda ailece oturuyorduk. Dışarıda şiddetli yağmur yağıyordu. Birden bir gürültü koptu. Deprem oluyor diye dışarıya kaçtık. Bir de baktık ki evin içerisine kaya düşmüş. Eşim 15 dakika önce mutfaktaydı. çok korktuk. Hem eşimi hem de bizi Allah korudu, yoksa ölebilirdik” dedi.
 
Kurt, olayın ardından yan taraftaki komşularına ait eve de kaya düştüğünü ve Sinem Balaban’ın yaralandığını bildirerek, Balaban’ı evden çıkararak hastaneye gönderdiklerini ifade etti.
 
 
 
Gültepe Mahallesi’ne giden polis ve itfaiye ekipleri de evlerde incelemelerde bulunarak, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz