Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Katkat Fazlasıyla Dönecek

26 Temmuz 2012 Perşembe, 10:33
Katkat Fazlasıyla Dönecek

Vali Lekesiz, “Eğitime yapılan yatırımlar orta ve uzun vadede kat ve kat fazlasıyla ülkeye katkı sağlayacaktır”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Hassa ilçesinde faaliyet gösteren %59 hissesine ıl özel idaresinin sahip olduğu Hassa Tekstil Sanayi Ticaret A.ş. (HATSAş) tarafından ilçeye yaptırılacak 24 derslikli ilköğretim ile 18 derslikli ortaokulun protokolü Valilikte düzenlenen törenle imzalandı.
 
 
 
Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ıl özel ıdare Genel Sekreteri Muhittin şahin, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş ve ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek’in de katıldığı protokol imza töreninde konuşan Vali M. Celalettin Lekesiz, Hatay ıl özel ıdaresi ve Hassa Belediyesi’nin de hissedar olduğu HATSAş tarafından yaptırılacak olan okulların, ilçeye ve eğitim camiasına hayırlı olması dileğinde bulundu.
 
 
 
Lekesiz, eğitime yapılan yatırımların orta ve uzun vadede kat ve kat fazlasıyla ülkeye katkı sağlayacağına inandıklarını belirterek, “Eğitimi önemsediğimiz için, HATSAş firması için hazırlanan 10 milyon liralık ek bütçenin tamamını eğitim hizmetlerine ayırdık.
 
 
 
 Bu kapsamda ilimiz genelinde okullar ve derslikler yapılıyor.
 
 
 
 ılerleyen yıllarda yapılan bu yatırımların meyvelerini alacağız.” dedi.
 
 
 
Hassa merkez Girne Mahallesi’nde yaptırılacak ve toplamda yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak, 24 derslikli ılköğretim Okulu ve Hassa ilçesi Küreci Beldesi şirinyurt Mahallesi’nde yaptırılacak olan 18 derslikli Ortaöğretim Okulu’nun 8 ayda tamamlanması planlanıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz