Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Katilleri Bulunsun…

13 Şubat 2010 Cumartesi, 17:00
Katilleri Bulunsun…

Samandağ ilçesinde, geçen yıl 10 şubat’ ta kız arkadaşıyla otomobilde tabancayla öldürülen gencin ailesi, katil zanlılarının yakalanmasının acılarını bir nebze de olsa hafifleteceğini belirttiler.
 
Baba Cevdet Berrak (59), yaptığı açıklamada, olaydan önce, beyaz eşya tamirciliği yapan oğlu Sinan Berrak’ ın (27) 8 yıl Suudi Arabistan’ da çalıştığını ve kesin dönüş yaparak evlenmeyi düşündüğünü söyledi.
 
Oğlunun, herkes tarafından sevildiğini ve kimseyle husumeti bulunmadığını ifade eden Cevdet Berrak, şöyle devam etti: “Oğlum ve kız arkadaşı Nevin Güler’ in (22) öldürülmesinin üzerinden bir yıl geçti. Ancak, zanlılar hala belli değil. Oğlumuzu geri getiremeyiz. Ama kim, neden ve nasıl öldürdü? Bunu öğrenerek bir nebze de olsa rahatlamak istiyoruz. Tüm aile fertlerinin psikolojisi bozuldu. Hepimiz alt üst olduk.”
 
Oğlunun Turizm Otelcilik Yüksek Okulu mezunu çorumlu Nevin Güler ile internet ortamında tanıştığını anlatan Cevdet Berrak, “Nevin, Hatay’ a tur düzenlemek için yardım istemiş. Sinan da Hatay’ a davet etmiş. Samandağ’ da tarihi ve ören yerlerini gezdirmiş. Kiraladığı otomobilde tabancayla öldürülmüşler. Cesetleri, sahilde bulundu. Daha sonra Nevin’ in ailesiyle dost olduk. Onların acısı daha büyük. Bizler gibi onlar da olayın aydınlanmasını bekliyorlar” şeklinde konuştu.
 
Anne şahziye Berrak da oğlunun acısını unutamadıklarını belirterek, “Sinan’ ın giysilerini ve özel eşyasını koklayarak teselli oluyorum. 5 çocuğum olmasına rağmen Sinan’ ın yeri başkaydı. O herkese yardım ederdi” dedi.
 
Geçen yıl 10 şubat tarihinde, çevlik mevkisinde, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce otomobilde tabancayla öldürülen iki gencin cesetleri sahilde bulunmuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz