Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Katılımcı, Saydam Yönetim…

04 Şubat 2010 Perşembe, 10:23
Katılımcı, Saydam Yönetim…

Hatay ilindeki kamu kurum ve kuruluşları arasındaki diyaloğu artırmak amacıyla Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz başkanlığında düzenlenen toplantının  sabah oturumu Kültür Merkezinde yapıldı. Daha sonra toplantı  Altınözü ilçesi Atatürk ilköğretim okulunda devam etti.
Toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda,  Vali Yardımcısı Dr. Yalçın Yılmaz, ıl Jandarma Komutan Vekili Okçin Akşin , ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve birçok kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve sivil toplum örgütleri katıldı.
Hatay Valisi Lekesiz toplantının amacının; tüm kamu kurum ve kuruluşlarına topluma hesap verme alışkanlığının kazandırılması, katılımcı yönetim,saydam yönetim olduğunu belirtti.
Toplantıda kamu kurum ve kuruluş müdürleri  2009 yılında Altınözü ilçesinde yaptıkları çalışmalar ve 2010 yılında yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler  verdiler.
Kredi ve Yurtlar Kurum Müdürü  2010 yılında Altınözü’ nde yapılması düşünülen yurt projesi olmadığını belirtti.
 Rektör Canda; Altınözü Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yurt sorunu nedeniyle eğitimlerine Antakya’ da devam ettiklerini ve öğrencilerin  yurt sorunu çözüldüğünde Altınözü’nde eğitim göreceklerini belirtti.
çevre ve Orman Müdürü’ nün bitki örtüsü konusunda açıklamalarına Rektör Canda “ Endemik bitki türleri Hatay’ ın en büyük zenginliğidir. Habib-i Neccar dağı konusunda üniversite olarak çalışmalar yapmaktayız. Biz Hataylılar olarak Habibi-i Neccar dağını bir bütün olarak korumak zorundayız.” dedi.
Toplantı dilek ve öneriler ile sona erdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz