Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Kardeş Olun Ey ınsanlar…

19 Kasım 2013 Salı, 10:32
Kardeş Olun Ey ınsanlar…

Antakya Medeniyetler Korosu Avrupa turnesi kapsamında bir ilk olarak gerçekleşen Avrupa ınsan Hakları Mahkemesindeki konserinde Sünni ilahi olan Tala El Bedru ilahisinin içerisinde Yayladağı Camisi imamı Ahmet Yatmaz, tarafından okunan ezan ile diğer bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in katılımıyla gerçekleşen ve Türk yargıç, savcı ve avukatlarının AıHM içtihatlarını daha iyi özümsemeleri ve kullanabilmelerinin hedeflendiği Avrupa ınsan Hakları Mahkemesi’nin içtihat veritabanının Türkçe versiyonu açılış töreninde sahneye çıkan Antakya Medeniyetler Korosu katılımcıları büyüledi.

Başkan Yılmaz özfırat yönetiminde gerçekleşen ve yoğun bir katılımın olduğu konserde Avrupa ınsan Hakları Mahkemesi Heyet’ine sürpriz olarak seslendirilen Beeşoven’in günümüzde Avrupa Birliği Marşı olarak benimsenen 9. Senfonisinde yankılanan “Kardeş olun ey insanlar bunu ister Tanrımız!” eseri dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yılmaz özfırat, “Bizler Antakya’da yaşayan üç semavi din ve altı mezhebe ait ve her zaman kardeşçe yaşamış insanlar topluluğuyuz. Bunu bütün dünyaya göstererek herkesin de bu şekilde yaşayabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Yaratılanı seviyoruz, yaratandan ötürü, hangi din ve mezhepten olursa olsun biz onlara insan oldukları için değer veriyoruz. Barış için her zaman her yerde konser vermeye ve mesajlarımızı insanlara iletmeye hazırız. örneğin Suriye’de akan kan duracaksa bizler Medeniyetler Korosu olarak konser vermeye hazırız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz