Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Karasayar’dan Fransa Meclisi’ne Tepki.

26 Aralık 2011 Pazartesi, 09:27
Karasayar’dan Fransa Meclisi’ne Tepki.

Karasayar: ”Fransa meclisi yasayı kabul ederek tarihe ve gerçeklere karşı bir karartma operasyonu yapmıştır” AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Fransız Meclisi’nin 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan teklifi kabul etmesine tepki gösterdi. Karasayar, yayımladığı yazılı mesajında, Türk ve Fransız halkları arasındaki ilişkiler derin ve köklü bir tarihe sahip olduğunu belirtti.
 
 
 
ıki ülkenin uzun yıllardır aynı ıttifak içerisinde, dünyanın çeşitli bölgelerindeki barış ve istikrar çabalarına katkıda bulunmakta olduğunu ifade eden Karasayar, şunları kaydetti:
 
 
 
”Eğer demokrasi, seçimler yaklaştığında oyları alabilmek adına bütün Avrupa değerlerini ayaklar altına almaksa, işte o zaman AB’nin geleceği ve Avrupa demokrasisinin geleceği gerçek bir tehdit altındadır.
 
 
 
 
 
 
Biz sesimizi yükselteceğiz. Bizim böyle bir haksızlık karşısında sesimizin kısılacağını, ‘zamana yayalım bunu’ diyeceğimizi düşünüyorlarsa, yanılıyorlar. Onların yasak olduğu yerlerde gideceğiz ve açık ve gür sesle `biz bu iddiaları tanımıyoruz’ diyeceğiz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz