Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Kararı Başbakan Verecek…

11 Kasım 2013 Pazartesi, 10:08
Kararı Başbakan Verecek…

Adalet ve Kalkınma Partisi (Hatay ıl Başkanlığı, yerel seçimler öncesi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediye başkanlığı için aday adayları arasında temayül yoklaması yaptı.

 

Antakya kapalı spor salonunda gerçekleştirilen temayül yoklamasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, divan başkanlığını üstlendi.

 

5′i Büyükşehir, 15′i ilçe sandıkları olmak üzere toplam 20 sandıkta 3077 delege oy kullandı. Her delege belediye başkanlığına istediği üç ismi oy pusulasına yazarak zarfı kapatıp oy kullandı. 

 

Kapusuz temayül yoklamasıyla ilgili, “Bu uygulamayı hem genel seçimlerde hem yerel seçimlerde uyguladık. özellikle bütün aday arkadaşlarımın teşkilat mensuplarımızın ve kamuoyunun yanlış bildikleri bazı uygulamaları hatırlatmakta yarar var. 

 

Teşkilat başkanlarımız, partinin başarısı için gayret gösteren arkadaşlarımızdır. Biz merkez yoklamasıyla aday belirlemesi yapıyoruz. Adayımızı sadece temayül yoklamasına bağlı belirlemiyoruz. Yani ön seçim yapmıyoruz. Burada istişare mahiyetinde, teşkilat mensuplarımızın ne düşündüklerini, ne önerdiklerini, hangi isimleri bize sunduklarını öğrenmek istiyoruz” dedi.

 

Temayül sonuçları, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı komisyon tarafından değerlendirilecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz