Karanlığa Gömüldük…

28 Ocak 2012 Cumartesi, 09:09
Karanlığa Gömüldük…

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Hatay’da geçen haftasonu yağan kar sonucu elektrik hatlarının tamamen devre dışı kaldığını ve kentin adeta karanlığa gömüldüğünü belirtti. Eryılmaz, CHP ıl Binasında düzenlediği basın toplantısında, ilde kar yağışından dolayı binlerce direğin devrildiğini, elektrik tellerinin koptuğunu ve trafoların devre dışı kaldığını vurgulayarak, her şeye rağmen yaşamın devam ettiğini söyledi. ıl genelinde onlarca belde ve köyde halen elektrik verilemediğini bildiren Eryılmaz, şunları kaydetti: ”çoluk çocuk, hasta yaşlı yüz binlerce vatandaşımızı mağdur eden bu olayı görmezden gelmek, geçiştirmek kesinlikle mümkün değildir.
 
 
 
 
 
Vatandaşlarımızın ödediği vergilerle alınan elektrik direklerinin devre dışı kalan trafoların, kopan tellerin ve buna bağlı oluşan kamu zararlarının müsebbibi kim ya da kimlerdir- Bu zararı kim yada kimler karşılayacaktır- ılimiz genelinde sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı herkesçe bilinmektedir. Bu elektrik kesintileri yıllardır adeta, gelenek haline gelmiştir. Bu sorun görmezden gelinerek ve ciddi hiçbir çözüm üretilmeyerek kronik bir hale dönüştürülmüştür. Sosyal yaşamımızda ısınma, aydınlanma ihtiyacı elektrikle giderildiği gibi, teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde, evde, işyerlerimizde bulunan tüm cihazlar elektrik enerjisiyle çalışmaktadır. Elektrik kesintilerinden bütün vatandaşlarımız etkilenmektedir. Kamu hizmetleri dahi aksamaktadır. Kabul edilemez yoğunlukta yaşanan ve yıllardır devam eden elektrik kesintilerinden dolayı maddi ve manevi telafisi güç zararlar doğmuştur.”
 
Eryılmaz, yıllardır yaşanan elektrik sorununa kökten çözüm üretecek çalışmaların derhal hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
 
 
TEDAş’ın altyapı çalışmaları ile hatların yapımı ve onarımı için ayrılan ödeneğin yetersiz olduğunun kurumun yetkilileri tarafından dile getirildiğini anlatan Eryılmaz, yapılan üst yapı yatırımlarının ise bölgenin iklim şartlarına ve standartlarına uygun olmadığını savundu. CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da 2012 yılında yaşanan elektrik kesintilerinin hiçbir mazereti olmayacağını belirterek, konuyu ilgili bakanlığa taşıyacağını söyledi.
 
 
 
Toplantıya CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildal da katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz