Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Karacanlık’ta Eğitime Yağmur Engeli..

22 Şubat 2012 Çarşamba, 18:29
Karacanlık’ta Eğitime Yağmur Engeli..

ılde etkili olan yağış ve Asi Nehri’nin taşması sonucu su altında kalan Reyhanlı ilçesine bağlı Karacanlık köyünde eğitime 2 gün süreyle ara verildi.
 
Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, yaptığı açıklamada, ilçede etkili olan yağışların ardından Asi Nehri kıyısındaki Karacanlık, Varışlı ve Kumtepe köylerinde bulunan çok sayıda evde hasar oluştuğunu, binlerce dönümlük tarım arazisinin de su altında kaldığını belirtti. Evleri ve tarım arazileri su altında kalan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için köylerde çalışma yaptıklarını vurgulayan Güler, şunları kaydetti:
 
 
 
“ılçemizde etkili olan yağış, beraberinde Asi Nehri’nin taşmasına neden oldu. Taşkın sonucu da nehrin kıyısındaki köylerimizde hasar oluştu. Bu köylerimizden Karacanlık ve Kumtepe’de yaşayan öğrencilerin eğitim gördüğü Karacanlık Köyü ılköğretim Okulunda, eğitime 2 gün süreyle ara verilmesini kararlaştırdık. Okulumuzda ciddi bir hasar söz konusu olmasa da evleri su altında kalan öğrencilerimizin can güvenliği için böyle bir karar aldık. Okulumuzda cuma gününe kadar eğitim verilmeyecek.”
 
 
 
Güler, Kumtepe Köyü ılköğretim Okulunun önceki haftalarda yaşanan sel felaketinde hasara uğradığına değinerek, Kumtepe köyündeki öğrencilerin de Karacanlık Köyü ılköğretim Okulunda eğitimlerine devam ettiğini söyledi.” AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz