Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kar Maddi Hasara Neden Oldu….

24 Ocak 2012 Salı, 09:55
Kar Maddi Hasara Neden Oldu….

Antakya’ ya yıllar sonra gelen kar birçok kişiyi sevindirdiği kadar bazı kesimleri de üzdü. Yağmurlu havalarda bile alt yapısı çöken Antakya birkaç saat yağan karla adeta doğaya teslim oldu. Kara alışık olmayan meğer sadece Antakyalılar değilmiş. Kar nedeniyle birçok yolda trafik aksaması yanısıra, yer yer devrilen ağaçlara rastlandı. Elektrik telleri koptu. Bir Edaş yetkilisinden aldığımız bilgiye göre neredeyse şehrin % 80’nine elektrik verilemedi.
 
 Antakya-Harbiye yolunda yüksek gerilim hattı olan elektik direğinin devrilmesi endişelendirdi.
 
 
SAMANDAğ YOLU PERışAN ETTı…Samandağ’ ı Antakya’ ya bağlayan ve altından nehir geçen köprü kar nedeniyle uzun süre geçit vermediği gibi karın erimesiyle adeta gölete döndü. çevre sakinleri basit bir tahliye ile köprü üzerindeki suyun hemen altındaki nehre akıtabileceğine vurgu yaptılarsa da seslerini yetkililere duyuramadılar. Olan yine Antakyalıya, Hataylıya oldu.
 
 
ESNAF BEYAZ ESARETE YENıK DüşTü…
 
 
Kar sonrası kepenk açan, siftah edememekten yakınan çarşı esnafı, akan çatısına mı üzülsün yoksa gün boyu yapamadığı satışa mı bir türlü karar veremedi. Sümerler Mahallesi’ nde Defne Halı Saha’ ya ait çocuk oyun parkı çöktü. Tahliyesi olmayan çadır tavan; karın ağırlığıyla geriye doğru meyil verdi. Neyse ki olayın gerçekleştiği saatlerde mesaide kimsenin olmaması can kaybı ya da olası yaralanmaları önledi. Olay maddi hasarla atlatılmış oldu.Meryem Kerimoğlu

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz