Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Kar ız Bıraktı…

24 Ocak 2012 Salı, 11:06
Kar ız Bıraktı…

Kentte 10 yıl aradan sonra yağan kar, yaşattığı masalsı görüntülerin ve eğlenceli dakikaların yanı sıra olumsuzluklarıyla da iz bıraktı. 
 
Son 60 yılda görülmemiş şekilde etkili olan kar yağışı, kentin farklı noktalarındaki yeşil alanlarda yüzlerce ağacın zarar görmesine ve devrilmesine neden oldu.
 
Kar yağışı sonrası ağaçların üzerinde biriken karların ağaçlarda yarattığı ağırlık yüzünden bazı ağaçlar kökten çıkarken, bazı ağaçların da dalları kırıldı. Antakya Anadolu Lisesi bahçesindeki çamlık, Habib-i Neccar Cami, Askeri Kışla ve Valilik Bahçesi’nde de bulunan yüzlerce ağaç yağıştan etkilenirken, şehrin adeta nefes almasını sağlayan Antakya Belediye Parkı’ndaki birçok ağaç da yağışlardan zarar gördü.
 
Restorasyonu kısa süre önce tamamlanan ve açılışı yapılan Valilik Binası bahçesinde devrilen koca ağacın binanın üzerine devrilmemesi ise olası bir faciayı önledi.Valilik bahçesindeki ağaç, ıl Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce kısa süre içinde parçalara bölünerek yerinden kaldırıldı. Kar günlük yaşamda ve ulaşımda da aksamalara neden oldu. H.Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz