Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Kapıların Açıldığı Mübarek Gecedir

26 Ağustos 2011 Cuma, 09:53
Kapıların Açıldığı Mübarek Gecedir

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü, “Kadir Gecesi” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Belediye Başkanı Savaş mesajında şöyle dedi;
 
“Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek “Kadir Gecesi’ni” idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. 
 
Kadir gecesi, Yüce Yaratan tarafından Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Her türlü kötülüğün ve çekişmenin son bulması için fırsat sayılan bu zamanları iyi değerlendirmek gerekmektedir. Aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır. Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki ülkelerdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir. 
 
 
Bu mümtaz gecenin, insanlık âleminin duyduğu tüm güzelliklere erişmesine vesile olmasını diler, siz değerli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm ıslam âleminin mübarek “Kadir Gecesi’ni” en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz